Domov pro seniory Oddělení se zvláštním režimem Odlehčovací služba

 

Odlehčovací služba

POPIS ODLEHČOVACÍ SLUŽBY

Domov pro seniory Elišky Purkyňové nabízí pobytovou odlehčovací službu osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, o které je jinak pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí.

 

Služba je poskytována na předem domluvenou (určenou) dobu, kdy se pečovatel nebo pečující rodina nemůže, z níže uvedených důvodů o žadatele postarat, nebo jinak zajistit dostatečnou péči. Cílem je zajistit klientovi bezpečné i příjemné trávení času v době nepřítomnosti vlastního pečovatele.

 

Prostory pro odlehčovací službu jsou zařízeny tak, aby se klienti mohli cítit příjemně a bezpečně. Pokoje jsou vybaveny jako běžný obytný prostor, pohodlně a vkusně, s přihlédnutím na bezpečnostní a zdravotní potřeby klientů.

 

Stravování obnáší celodenní stravu (snídaně, oběd, večeře). Na základě informací z lékařské zprávy lze poskytovat dietní stravu.

 

Nabídka zájmových a kulturních aktivit vychází ze zájmu klientů, samozřejmostí je princip dobrovolnosti, možnosti samostatného rozhodnutí, zda nabízenou aktivitu využít. Do nabídky patří například cvičení paměti, výtvarné a tvořivé činnosti (vaření a pečení), besedy, filmy, společná četba, muzikoterapie (poslech hudby, popř. její aktivní provozování), společné stolování, oslavy, výlety atd.