Domov pro seniory Oddělení se zvláštním režimem Odlehčovací služba

Naši sponzoři

 

 

Výroční zprávy

 

2019

2018

2017

2016

2015

 

2014

 

2013

 

Zřizovací listina Domova pro seniory Elišky Purkyńové ke stažení zde

 

Domov pro seniory Elišky Purkyňové (DpsEP) je příspěvková organizace založená hlavním městem Prahou. Hlavním předmětem činnosti je péče o seniory podle zákona o sociálních službách. Domov poskytuje seniorům pobytovou službu, odlehčovací službu a službu Domova se zvláštím režimem, a to ve dvou objektech v Praze 6 - v budově v ulici Cvičebná a v budově v ulici Thákurova.

 

 

AKTUALITY

 

 

8.září 2022

 

Vážení,
s radostí Vás seznamuji s dopisem, který jsem zaslala poslanci a starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi.
Děkuji všem, kteří nám věřili a podporovali nás.

 

Eva Kalhousová
ředitelka DSEP

 

 

 

Praha, 1.9.2022


K rukám p. Mgr. Ondřeji Kolářovi, poslanci Parlamentu ČR a starostovi Prahy 6


Po dlouhé době nám byl doručen výsledek šetření ohledně naší klientky. Jméno a celou kauzu velmi dobře znáte, proto Vás prosím, zda byste mohl následující text přečíst na zastupitelstvu HMP a na zastupitelstvu MČR Prahy 6.
Děkuji,
Eva Kalhousová,
ředitelka Domova pro seniory Elišky Purkyňové

 

 

V roce 2014 k nám nastoupila klientka, která dosud žila doma. Naším úkolem bylo klientku stabilizovat a bylo nám jasné, že problém bude s její dcerou, protože ostatní příbuzní se kvůli dceři obávali kontaktu s klientkou.


Dcera byla agresivní na personál, na svoji matku a bylo velmi obtížné najít vyváženou péči tak, aby nedocházelo k excesům vyvolávaným dcerou.


Popisovat jednotlivé momenty by bylo zdlouhavé. Počínání dcery řešila několikrát městská policie, a vždy jsme byli ujištěni, že na naší straně nedošlo k pochybení.


Veškerou korespondenci s dcerou můžeme předložit a je to dlouhé a poutavé čtení o člověku, který svou frustraci uplatňoval na matku, ošetřující personál a ostatní přivolané osoby. Snad poslední ilustrací problému bylo vyklízení pokoje po smrti klientky, kdy za dozoru PČR byly předměty evidovány téměř 4 hodiny. V pokoji byly hlavně věci dcery klientky apod.


Svou stížnost na péči dcera klientky zaslala radní Mileně Johnové a ta ji poradila, aby na péči v DSEP podala trestní oznámení. Paní radní Johnová, aniž by se zajímala jak o celkovou situaci v DSEP tak o samotnou kauzu klientky, navrhla řešení velmi netypické – podat trestní oznámení na organizaci, kterou měla ve své gesci. Totéž učinila předsedkyně sociálního výboru Eva Horáková, která si na podání podnětu policii najala agenturu. Jedná se o bezprecedentní situaci, která za dobu mého působení v sociálních službách nemá obdoby. Ty, které měly pomáhat a podporovat organizace v sociálních službách, se staly iniciátory trestního oznámení.


Po aktivitách klientky, radní Johnové a předsedkyně sociálního výboru Horákové nastal kolotoč předvolání na policii, příprava materiálu (výpisy klientčiny dokumentace i dokumentace DSEP) a to všechno v době, kdy se celé zařízení potýkalo již více než rok s velmi obtížnou dobou poznamenanou Covidem-19.


Zaměstnanci namísto odpočinku museli vyhledávat a kopírovat desítky dokladů. Těžko jsem mohla vysvětlit proč se tak děje. Tento akt byl ze strany výše jmenovaných političek pro práci našich pečovatelů, sester a všech zaměstnanců dehonestující. Počty klientů, pro které byl covid s ohledem na jejich věk a další diagnózy neslučitelný s životem, byly přisuzovány špatné péči ze strany Domova. Rodiny začali pochybovat o kvalitě naší péče. Zaměstnanci ztratili důvěru v podporu, základní slušnost a spravedlnost. Trvalo dlouho, než se tento bolestivý moment ze zařízení vytratil. Personálu se dostalo potřebné podpory ze strany psycholožky a cílených supervizí.


Poděkování patří zastupitelstvu Prahy 6 za velkou podporu a dále občanům Prahy 6, kteří nejen na sociálních sítích, ale přímou pomocí podpořili DSEP.


Po delším čase jsem se zajímala o výsledek šetření PČR. Požádali jsme na základě §106 trestního zákona o informaci, a ta se nám dostala. Vyšetřování neshledalo žádné pochybení v práci nikoho z Domova. Vzhledem k tomu, že jsme byli pouhými svědky v řízení, nebyl nám doručen výsledek celého šetření. Možná se na závěr chci zeptat - proč političky, kterým dozajista bylo usnesení doručeno, neoznámily výsledek šetření naší organizaci?


Omluva by byla na místě, i když jména těchto dvou političek si všichni naši zaměstnanci pamatují. Pokus o poškození dobrého jména našeho Domova se nepodařil. Všem, kteří nám důvěřovali a pomáhali, děkuji.


 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

6. září 2022

 

 

Aktuality z budovy v Thákurově ulici:

 

První zářijový den jsme přivítali společným grilováním na naší zahrádce. Byla zábava v podobě hudby, společného zpěvu a tance s doprovodem dobrého pití a jídla.

Co říkáte na výlet do muzea? Díky spolupráci s národním muzeem si naši obyvatelé mohou užít i trochu té kultury. 3 týdny jsme tu měli k zapůjčené tyto stojany s Rusalkou. Rusalku jsme probrali i na společné aktivitě a tím se s ní i hezky rozloučili, protože již nám v atriu na stejném místě stojí Karel IV.

Když to počasí dovolí, tak se snažíme co nejvíce chodit ven, abychom se protáhli a nadýchali čerstvého vzduchu. Zahrádka je krásná, ale občas to chce vyměnit prostředí. A proto jezdíme na okružní jízdy kolem technické knihovny. Nejkrásnější pocit pro nás je, když vidíme úsměv od ucha k uchu našich obyvatel.

Jistě jste si všimli, že květiny nám neschází, ale ta údržba a zalévání je občas náročná, hlavně si na to vzpomenout, proto naše šikovná aktivizační vymyslela skvělý způsob, aby se kytičky o sebe staraly samy. Aktivita se jmenovala hrátky s přírodou a každý si vyrobil svůj vlastní ekosystém. Až přijdete na návštěvu za vaším blízkými, tak se nezapomeňte zastavit vedle recepce na domácí biotop našich obyvatel.

Aktivizační oddělení Thákurova
 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

24. července 2022

 

 

Léto v Elišce na Břevnově je v plném proudu.


I když je období dovolených, aktivity v klubovně nebo i venku se konají každý všední den.
Pravidelně je v klubovně dílna plná nápadů, ve které společně vyrábíme různé předměty, kterými pak mohou obdarovat příbuzné nebo si je nechají pro sebe.


Pleteme, háčkujeme, malujeme, tvarujeme, tvoříme, vyrábíme, což prospívá nejen duši ale i tolik potřebné jemné motorice.
Naposledy jsme vyráběli zápichy květin a zvířátek z keramické hmoty s pomocí embosovacích válečků a také ručně dělaná mýdla s levandulí a měsíčkem.

Zápichy v krásných barvách už zdobí květináče na pokojích a voňavá mýdla jsou připravena jako dárečky pro blízké.


Také k nám zavítal koncert talentovaných pianistů a houslistů z celého světa.
V rámci Prague Piano Festivalu a Prague String Festivalu, který se každoročně koná už od roku 2015 v Praze a který založili Joel Hastings a David Kalhous, zněly v našem domově nádherné skladby například od Antonína Dvořáka, J.S.Bacha nebo Dimitrije Šostakoviče v podání mladých, neskutečně talentovaných studentů klavíru a smyčcových nástrojů.
Koncert vážné hudby v podání malých umělců byl nadpozemsky překrásný a nejednomu z nás kapaly slzy dojetím.

Děkujeme!!


V Elišce máme novou radost v podobě Canisterapie.
Milovníci pejsků si tento týden přišli na své. Muchlali, drbali, piškotkami krmili, také malinko drezůrovali a rozmazlovali krásného černého půlročního retrívra jménem Remi. Jeho panička slečna Terezka se s námi domluvila na delší spolupráci a tak se všichni těší na příště a také na to, že budou moci sledovat, jak Remi roste a jak se učí novým povelům, aby zvládl canisterapeutické zkoušky.

 

V Elišce se zase tančí.
Máme velkou radost, že po covidové odmlce můžeme opět pravidelně tančit s tanečním mistrem Petrem Veletou. Jeho energie a odhodlání vyzvat každého do tance je nakažlivá a tak na minulé hodině tančila celá klubovna.
 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

21. července 2022

 

Vážení rodinní příslušníci a přátelé Domova,


k dnešnímu dni vydala Hygienická stanice hl.m. Prahy zprávu, na základě které bychom vás rádi požádali o důsledné dodržování nošení respirátorů ve vnitřních prostorách Domova. Zároveň prosíme o pečlivé zvážení Vašeho zdravotního stavu před návštěvou.


Během měsíce září plánujeme doporučené očkování posilující dávkou na covid-19 a jakákoli infekce v Domově by toto očkování oddálila, popř. zrušila. Apelujeme tedy na všechny příchozí návštěvníky, aby výše uvedená opatření respektovali a pomohli nám další podzim zvládnout bez nutných rizik.

 

Děkujeme za Vaši spolupráci
Vedení DSEP

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

20. července 2022

 


Domov pro seniory Elišky Purkyňové se sídlem na Praze 6 hledá do svého týmu novou kolegyni či kolegu na pracovní pozici SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK

 

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít
• Vzdělání vysokoškolské, příp. vyšší odborné vzdělání v oborech uvedených v § 110 odst. 4 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách - sociální pracovník (dle zák. 108/2006 Sb.)
• Trestní bezúhonnost
• Výborné komunikační dovednosti
• Osobnostní předpoklady pro práci se seniory
• Ochotu učit se novým věcem
• Aktivní přístup k dalšímu vzdělávání a supervizi
• Znalost práce na PC (MS Windows, MS Office)
• Schopnost pracovat samostatně, ale i v týmu
• Výhodou bude zkušenost s prací v oblasti sociálních služeb

 

Nabízíme
• Práci na plný úvazek – doba určitá s možností prodloužení
• Základní plat dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb.
• Osobní ohodnocení, odměny - po zkušební době
• Benefity: příspěvky z FKSP - 5 000 Kč / rok
• 5 týdnů dovolené
• 5 dní indispozičního volna
• Nástup - září 2022

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

30. června 2022

 


Vážení návštěvníci,

 

zvyšující se počet positivně testovaných osob na onemocnění covid-19 nás nutí k zamyšlení. Naši senioři jsou velmi křehcí. Výskyt onemocnění poznamená psychiku seniorů z důvodu karantény. Návštěvy u vašich blízkých jsou důležité.
Prodělaný covid-19 a očkování neznamená 100% imunitu.

Prozatím nejsou stanovena opatření v sociálních službách, ale jako pracovníci Domova máme potřebu se chovat zodpovědně.

 

Rádi bychom i vás zahrnuli do preventivního programu:
• do budovy vstupujte zdraví a bez známek onemocnění horních cest dýchacích
• i mírné příznaky mohou znamenat covid-19 – rýma, bolest v krku, noční pocení
• doporučujeme nošení ochranné roušky
• žádáme vás o dodržování navrhnutého režimu a předem děkujeme za vstřícnost

 

 

Vedení Domova Eliška
V Praze dne 30. června 2022

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

6. června 2022

 

Dobrý den,

 

Domov pro seniory by velmi uvítal posily v pracovním kolektivu na pozici všeobecné zdravotní sestry a pracovníka pohybové aktivizace. Nabízíme práci ve příjemném prostředí, odpovídající platové ohodnocení a mnoho dalších benefitů.


Obracejte se, prosím, na personální oddělení - Petra Loosová (775 891 766).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

3. června 2022

 

 

Co se děje během aktivizačních programů v Elišce:


Každý týden se věnujeme sochařskému umění se Štěpánem Málkem a chystáme se na výrobu plastiky.


V rámci tématického týdne jsme tentokrát vzpomínali na Jana Wericha. Zpívali jsme si písně Osvobozeného divadla, shlédli dokument Když už člověk jednou je a povídku A.P.Čechova Medvěd, četli jsme z knihy Deoduši.

Jan Werich byl zakomponován i do tréninku paměti , do kvízů i do divadelních hrátek.


Dílna plná nápadů je výborná na jemnou motoriku, ale i pro radost z výrobků. Tentokrát jsme z keramické hmoty vyráběli slepičky a zápichy do květináčů.
Staráme se o zahrádku

V Elišce rádi vzpomínáme. Tentokrát bylo téma zahrada a pěstování květin.

Abychom nezůstali jen u vzpomínek, osázeli jsme vyvýšený truhlík na terase květinami a staráme se o ně. Bylo krásné se zase po dlouhé době hrabat v hlíně a vyzdobit si venkovní posezení.


Jaro je téměř u konce a my využíváme naší krásné zahrady každý den. Občas i s venkovním programem, zpíváme, někdo i tančí a u toho dodržujeme pitný režim.


Milujeme návštěvy a ty nečekané bývají nejlepší.

Mezi nás přišel zpěvák a muzikant Petr Kocman a zahrál a zazpíval nám písničky, které jsme si s ním mohli zazpívat. Klubovnou zněly písně M.Tučného, Nedvědi a my.

Bylo to krásné a prý ne naposledy.


 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1. dubna 2022

 

Vážení příbuzní a přátelé Domova,

 

po řadě omezení spojených s onemocněními a karanténami bychom velmi rádi oznámili znovuotevření obou našich domů pro návštěvy.

 

Od úterý 5. 4. 2022 budeme mít otevřeno 7 dní v týdnu 10-19hod.

 

Vzhledem ke stále vysokému počtu viróz různých typů prosíme všechny návštěvy o dodržovaní pravidla nasazeného respirátoru. Jen díky vašemu i našemu zodpovědnému přístupu budeme moci zůstat v tomto režimu návštěv i nadále.

 

Děkujeme vám za spolupráci a těšíme se na vás

 

Eva Kalhousová a celý tým DSEP

 

 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

25. března 2022

 

Dobrý den,

chceme se s Vámi podělit o znění děkovného dopisu sociálním zařízením, které pomáhají při řešení uprchlické krize.

 

 

 

Vážené a milé kolegyně, vážení a milí kolegové,

 

nechci Vás zatěžovat příliš dlouhými větami, protože jsem si vědoma, jak náročné jsou nyní Vaše dny a noci.

 

Přesto si dovolím Vám napsat, jak moc si vážím toho, že jste na sebe vzali největší zátěž péče o druhé. Jestliže byli sociální pracovníci maximálně vytíženi v uplynulých letech v době pandemie a byli to právě oni, na koho dopadala neustále se měnící situace a opatření, nyní jsou již na samotné hraně vytížení.

 

Kromě profesionální sociální a další práce, které se věnujete s plným nasazením, se mnozí z Vás angažujete i v osobním životě v pomoci těm, kteří utíkají před válkou na Ukrajině.

A to přesto, že to stojí mnoho Vašich sil, energie a mnohdy i soukromí. Dáváte sami z toho, co máte, a nehledíte na vlastní pohodlí.

 

To však není a nesmí být samozřejmost. Naopak, je to vzácný postoj a hodnota, která tvoří samotný základ naší společnosti. Schopnost účasti, soudržnost, angažovanost a vzájemná podpora nejsou všední realitou, ale tím nejcennějším, co máme.

 

Děkuji Vám za to, že jste těmi, kdo tyto hodnoty stále uvádějí do života. Děkuji Vám, že jste profesionály ve svých oborech, protože bez profesionálního přístupu se pomoc lehce stane svíčkou, která rychle dohoří.

 

A my ostatní se od Vás právě v těchto dnech učíme, jak v krizové situaci nabízet podporu těm, kteří to nyní nejvíc potřebují.

 

S vděčností a uznáním

 

Mariana Čapková

 

Ing. MARIANA ČAPKOVÁ

předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP

Hlavní město Praha


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

14. března 2022

 

Vážení a milí,

 

od 13. března k nám na návštěvu stačí respirátor (dobře nasazený) a dětem do 15 let rouška. Již se nemusíte prokazovat testem nebo očkováním.

 

Opět prosím o Vaši ohleduplnost při návštěvě Vašich příbuzných. Pokud jste nastydlí, necítíte se dobře, odložte prosím návštěvu na později.

 

Nákaza Omikronem nebo běžnou chřipkou je pro naše obyvatele nepříjemným obdobím izolace v ložnicích. Nemohou navštěvovat oblíbené aktivity a žít společenským životem.

 

Infekce se také dotýká absencí naších zaměstnanců a každá "ruka" chybí. V současné době máme karanténu ve 2. a 3. patře v budově Eliška. Probíhá testování, všichni jsou v naší péči, mají jen lehký průběh. Po uplynutí povinné karantény budou zase návštěvy v běžném režimu.

 

V zahradách obou našich budov probíhá příprava na venkovní aktivity. Vaši příbuzní jistě ocení společnou procházku na jarním sluníčku.

 

Chci Vás také informovat, že pomáháme rodinám a přátelům našich Ukrajinských zaměstnanců. Sháníme ubytování, vybavení domácností, oblečení pro děti i dospělé. Hračky.

 

Chtěla bych poděkovat všem, kteří nabízejí pomoc. Naši přátelé z Dejvické party nabízejí nejen materiální pomoc, ale přátelství ukrajinským ženám a jejich dětem. Sociální kontakty jsou pro naše nové přátele moc důležité.

 

Žijeme společně v nedobré době, ale snažíme se vašim blízkým vytvořit klidné a bezpečné zázemí.

Věřím, že se již brzy budeme setkávat bez omezení a bude čas na popovídání.

 

Zdravím Vás

Přeji pevné zdraví

 

Vaše Eva Kalhousová


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24. února 2022

 

 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

24. února 2022

 

Dobrý den vážení a milí přátelé našeho Domova,


dnešní moje slova budou o našich sestřičkách, pečovatelích a všech spolupracovnících, kteří mají své rodiny na Ukrajině. Sešla jsem se s nimi a povídali jsme si. Mají starost o své rodiny o svou vlast. Pracují v našem Domově, jsou součástí našeho pracovního kolektivu.


Mají složitý život. Bydlí na ubytovnách, v podnájmech a někteří mají ještě další zaměstnání. Potřebují vydělat co nejvíce- posílají své příjmy rodinám na Ukrajinu. Živí své rodiče a Ti jim pečují o děti. Své děti vídají málo. Věřili, že se i jejich život časem stane podobným, jako jej prožíváme my. Věřili, že se budou denně vídat se svými dětmi, rodiči kamarády.


Dnešní noc se jim zhroutil sen. Zůstali zde a nevědí, co bude zítra. Přišli do práce, pečují o naše obyvatele a je jim těžko.


Budeme se snažit jim nabídnout pomoc a podporu jakou budou potřebovat.


Přeji Vám všem zdraví


Vaše Eva Kalhousová

 

 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

21. února 2022

 

Vážené dámy, pánové,

 

po delší odmlce se opět ozývám se zprávami o situaci v našich obou budovách Domova pro seniory Elišky Purkyňové.


Obávaný Omikron nás překvapil lehkým průběhem onemocnění. Nikdo z obyvatel neměl mimořádně těžký průběh. Totéž lze říci o zaměstnancích. Těžší průběh měli neočkovaní.


Výhoda očkovaných proti neočkovaným je v našich podmínkách jasně prokázána. Jsem ráda, že jsme očkování absolvovali téměř všichni klienti i zaměstnanci. Děkuji Vám, že jste své příbuzné od očkování neodradili, naopak jej doporučili.


O onemocnění Vašich blízkých jste informováni našimi sociálními pracovnicemi a ošetřujícím personálem. V karanténě jsou jenom nemocní a Ti, kteří s nimi přišli do přímého kontaktu.
Návštěvy omezujeme pouze v ohnisku nákazy a to na dobu nezbytně nutnou. Zatím jsme nemuseli uzavřít celý dům .


Problémem je onemocnění personálu. Doma zůstaly hlavně maminky s malými dětmi. Zatím se nám daří zajistiti služby v plném rozsahu.


Mám obavy z velkého uvolnění restrikcí. Věřím v odpovědnost každého příchozího do naších prostor. Moc prosím, pokud se necítíte dobře, odložte návštěvu na později.


Naši obyvatelé jsou náchylní, s ohledem na věk, k různým infekcím. Onemocnění, byť lehčí, jim omezí sociální kontakty. Nemohou chodit na oblíbené aktivity, strádají nejen fyzicky, ale i psychicky.


Těšíme se první jarní sluníčko. Naše zahrady nám umožní komfortní pohyb na čerstvém vzduchu. Budu se těšit, že se společně na vycházkách budeme potkávat.


Chybí mně pravidelná setkávání příbuzných a přátel našich domovů. Bylo hezké se potkat, popovídat si.


Děkuji Vám všem, kteří nám sdělujete svoje připomínky a přání. Vy nejlépe znáte své maminky, tatínky a společně můžeme pro ně připravit příjemný pobyt. Vaše poděkování a ocenění vždy předám těm, kterým náleží.


Jsem na svůj pracovní kolektiv moc pyšná, prožili jsme těžkou dobu, zůstali jsme na svých pracovních místech a pracujeme dál. Máme svoji práci rádi. Děkuji za vaši podporu.


Snad už tato doba končí a vrátíme se k běžnému životu.


To nám všem přeji,

 

Vaše Eva Kalhousová


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

20. února 2022

 

Přinášíme vám zprávy z našeho aktivizačního oddělení:


Tančit se dá i v sedě. Učíme se zumba sestavu a všechny nás to moc baví.

 

V rámci projektu mezigeneračního setkávání - Mezi námi -  jsme si užili sladkou chvilku.

Je období Masopustu, který se prolíná do různých aktivit. Vyrábíme masky, pečeme škvarkové placky a vzpomínáme na tradice.


 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

23. prosince 2021

 

Vážení a milí,

 

obracíme se na ty z Vás, kteří plánují o svátcích návštěvu v našem Domově, aby nám pomohli naplnit následující doporučení Hygienické stanice hl. m. Prahy MUDr. Zdeňky Jágrové ze dne 22. 12. 2021:


Současná situace a aktuální vývoj epidemie jsou i nadále ovlivněny komunitním šířením delta varianty viru SARS-CoV-2, která se vykazuje schopností částečného prolomení očkování a zároveň vykazuje zvýšenou přenosnost (nárůst bazální reprodukce minimálně o 20 %). K tomu přistupují i reálné obavy z komunitního šíření nové varianty omikron, která by měla být ještě 2 až 4x nakažlivější a prolomení očkování je ještě pravděpodobnější. Dále je třeba připočíst sezonní efekt, tj. sezónnost respiračních nákaz a vysoký počet rizikových kontaktů v populaci ve vnitřních prostorách, kde je pravděpodobnost rizikové expozice mnohem vyšší než ve venkovních prostorách. Významným rizikem je trvalé a kontinuální šíření mezi zranitelnými skupinami obyvatel. A v neposlední řadě nedostatečná proočkovanost populace.


Z výše uvedeného vyplývá doporučení k provádění vyšetření antigenními testy u všech návštěv v domovech pro seniory, bez ohledu na jejich vakcinační statut. Doporučuji tedy:


1. Antigenní test v DS provést vždy při každé návštěvě s frekvencí 1x za kalendářní den.
2. Omezit návštěvy dětí, v případě návštěvy provedení testu i u dětí od 3 let.
3. Návštěvy po celou dobu pobytu v DS mají respirátor.
4. Návštěvníky s viditelnými projevy respiračního infektu vpustit pouze ve výjimečných situacích a vždy s provedeným PCR testem ne starším 24 hod.

 

Víme, že většina z vás je již očkovaná, ale vzhledem k tomu, že nemůžeme takhle rychle zajistit ani příslušné testy, ani zdravotnický personál, který by mohl sloužit na recepci, prosíme všechny příbuzné a blízké, aby si testy zajistili před příchodem do DS.
O jakékoli změně Vás budeme samozřejmě okamžitě informovat.


Děkujeme za Vaši spolupráci


Eva Kalhousová a tým DSEP


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

21. prosince 2021

 

Dobrý den,

 

návštěvní doba se běhěm vánočních svátků v obou domech upravuje:
24.12.2021 10 - 18 h
25.12.2021 10 - 18 h
26.12.2021 10 - 18 h

 

V dalších dnech se vracíme k režimu, na který jste zvyklí: úterý - neděle 13 - 18 h.

 

Přejeme všem krásné svátky

 

vedení Domova


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

20. prosince 2021


Děkujeme starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi za krásnou vánoční květinovou výzdobu do všech pokojů i společných prostor v budovách Eliška a Thákurova. Naše obyvatele potěšily i zlaté snítky jmelí a vánoční přání.


 

¨

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

19. prosince 2021


V těchto vánočních časech u nás v Domově zažíváme spoustu radosti. Odehrávají se u nás nejrůznější koncerty, přednášky, tvoříme vánočních ozdoby a na začátku prosince nás navštívil i Mikuláš s bohatou nadílkou.


 

¨

 

 

 

 

 

 

 

 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

17. prosince 2021

 

Vážení a milí, paní a pánové,

 

opět se ozývám se zprávami z našich obou domovů.

 

K dnešnímu dni nemáme diagnostikováno žádné onemocnění Covidem.

 

V tomto týdnu jsme museli uzavřít 4. patro v Thákurové ul. kvůli infekčnímu kožnímu onemocnění. Nemoc byly zaléčena a návštěvy již mohou bezpečně přijít.

Děkuji rodinám za pochopení.

 

Děkuji Vám všem. Je to i Vaše zásluha, že se nám daří naše domy udržet ve výborné kondici. Všímám si Vaší opatrnosti a mám radost, že jsme našli společnou řeč.

 

Máme i několik "odpíračů" v řadách rodin našich obyvatel. Snažíme se s nimi mluvit, vysvětlujeme, že ohrožují svým chováním své příbuzné a všechny kolem. Akcentují svá práva a bezohledně je uplatňují ve svých požadavcích. Negují i správné nošení respirátoru. Jsou agresivní a píší stížnosti.

 

Proto Vám všem ostatním patří veliký dík za Vaše bezpečné návštěvy. Naši obyvatelé moc potřebují Vaši lásku, těší se z dobrot, které přinášíte.

I přes veškerou naši snahu jim rodinu a přátele nenahradíme. Obzvláště v období svátků jsou citlivější a potřebují Vás.

 

Mám radost z Vašeho příjemného vztahu s ošetřujícím personálem. Vaše otázky a zájem je těší.

 

Mám velikou prosbu: ZVAŽTE KAŽDOU PŘÍPADNOU NÁVŠTĚVU DĚTÍ. Jistě víte, že bývají nositeli velké virové nálože. Věřím, že brzo budou očkovány a tento problém z největší části zmizí.

 

Vážení a milí, ráda bych Vám všem popřála klidné prožití svátků.

 

Naše domovy jsou slavnostně vyzdobeny, dostáváme dárky od dětí z okolních škol a školek. Je hezké, že paní učitelky dětem o nás vyprávějí. Jejich pozdravy jsou dojemné.

 

Pan starosta Ondřej Kolář přivezl pro všech krásné vánoční hvězdy. Zdobí každý pokoj.

 

Nosíte nám cukroví. Nacházíme dárky a občas se dárce zapomene podepsat. Děkujeme, z každého dárku máme velikou radost!

 

Posíláte krásná přání, děkujeme.

 

V úterý v recepci zpívaly, recitovaly a hrály děti ze Základní umělecké školy Jana Hanuše. Jejich Vánoční poselství se neslo celým domem.

 

Dnes ráno opět zazněly vánoční písně. Odpoledne byl koncert. Písně u kytary přednesli naši talentovaní kolegové.

 

Každý den je připraven program, pro všechny i pro ty, kteří mají omezenou možnost pohybu.

 

Na Štědrý den se společně sejdeme. Budeme si povídat, zpívat koledy u prostřených stolů.

Tento rituál včetně předání kytičky každému, kdo má službu tento vánoční čas, je neodmyslitelnou součástí začátku mého Štědrého dne.

Nechci si připustit, že by tomu letos bylo jako v loňském roce. Držme si palce!

 

Návštěvy po dobu svátků ještě včas upřesníme, dostanete informaci od našich sociálních pracovnic.

 

Hodně zdraví přeje Vaše Eva Kalhousová a celý kolektiv.

 


 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

3. prosince 2021

 

Vážení a milí, přeji Vám hezký den.

 

Slíbila jsem Vám další informace o životě v našich domovech.


Mám téměř samé dobré zprávy:


Jsme po třetím očkování a všichni vakcínu snášeli dobře.

 

Mám radost, že z celého velkého kolektivu obyvatel je neočkovaných pouze 9, a to ze zdravotních důvodů. Z celkového počtu 170 zaměstnanců je neočkovaných 11, někteří z nich také ze zdravotních kontraindikací. Musí se pravidelně testovat a dodržovat všechna platná nařízení. Apelujeme na jejich zodpovědnost a věřím, že se podaří přesvědčit ty, kteří se očkovat mohou.


Chtěla bych pro zdraví a bezpečí našich domovů udělat maximum možného.

 

Nikdo z našich obyvatel neprokazuje známky onemocněni covid. To je veliká radost!


Nemocné a v karanténě máme zaměstnance - maminky mladších dětí, které si nákazu přinesly ze školy nebo školky.


Dnes jsme zhodnotili celkovou situaci a rozhodli jsme se od úterý 7. prosince otevřít obě budovy návštěvám. Opět od úterý do neděle od 13 do 18 hodin. Budeme se všichni na Vás těšit.

 

Moc prosím o dodržování všech opatření. Noste správně nasazené respirátory. Při vstupu do domu a ve všech prostorách je možné si dezinfikovat ruce. Platí stále stejná nařízení – potvrzení o očkování, 180 dní po prodělání nemoci, nebo platný test PCR.


Pokud je to možné, využijte k setkávání prostory na jídelnách i ve velké jídelně.


V případě, že půjdete na procházku, prosím vyhýbejte se větší koncentraci lidí a nedoporučuji
návštěvu restaurací, kaváren a obchodních center.


Využijte našich venkovních prostor.


V pokojích na návštěvách mohou být pouze dvě osoby. Ošetřující personál vám poradí, pomůže.
Pojďme se všichni snažit udělat Vaší návštěvu bezpečnou.


Omlouvám se za připomenutí všech bezpečnostních opatření. Má slova vycházejí ze zkušeností a z celkově špatné situace, která je Vám všem známa.


V našich domech začíná panovat sváteční nálada, máme pěknou výzdobu, pečeme cukroví, vyrábíme přáníčka.
Pod okny zazní koledy, které zahrají a zazpívají děti. Dovnitř nemohou. I tak se těšíme.


Děkuji za Vaše milá slova, která dostávám. Poděkování tlumočím všem našim zaměstnancům. Děkujeme za cukroví . Vždy udělá radost.


Přeji Vám klidné dny a hlavně zdraví!


Vaše Eva Kalhousová

 

 


 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

29. listopadu 2021

 

Vážení a milí, všichni příbuzní a přátelé našich obyvatel,


již dvakrát jsem, po velikém rozhodování, uzavřela oba naše domy pro běžné návštěvy.
Poprvé jsme se "prali" s virózami, záněty průdušek a dalšími běžnými podzimními nemocemi. Ze zkušenosti vím, že virózy jsou pro naše seniory nebezpečné. Vyžadují pečlivou léčbu a klidový režim. I v dobách" necovidových" jsme v podzimních dnech uzavírali naše domy. Vždy se to vyplatilo, za pár dní bylo po šíření nákazy.


I tentokrát tomu tak bylo.


Brzy poté, jsme uzavřeli podruhé. Zvážili jsme celkovou situaci. Velký nárůst pozitivních testů, plnící se nemocnice….


V tomto týdnu ještě očkujeme další část klientů a personálu, kteří teprve nyní mohou dostat třetí, posilující dávku. Věříme, že budeme všichni lépe chráněni před šířící se epidemií.


Veškeré moje kroky, byť velmi nepříjemné, dělám ve snaze prožít ve zdraví a společně s Vámi nejen pěkné vánoční svátky.


Chtěla bych Vás informovat, že v současné době máme 2 klienty v končící karanténě a jednoho klienta v nemocnici, bude se uzdravený tento týden vracet. Máme velikou radost! Každý den bez Covidu je velká úleva!


Horší situace je s personálem. Kromě běžných nemocí jsou, hlavně ženy, doma v karanténě s nemocnými dětmi.


Zatím péči o Vaše příbuzné a blízké zvládáme. Pokud by byla situace kritická, pozveme naše osvědčené pomocníky. Jsme v kontaktu s Červeným křížem. Známe se a jistě by nám mohli okamžitě vypomoci.


Vím, že se Vám stýská. Budeme Vám telefonovat, používat Skype. Snažíme se nabídnout obyvatelům různorodý program. I ležící mají své individuální aktivity. Vím, že to nenahradí Vaši návštěvu, ale je lepší být smutný než nemocný.


Prosím o pár dní Vaší trpělivosti. Pokud bude vše v pořádku, otevřeme příští týden.


Budeme Vás o všem informovat a těšit se na Vás. Moc prosím o dodržení všech nastavených opatření. Jsou důležitá pro zdraví nás všech.


Bývalo zvykem, že jsem Vás před svátky pozvala na podvečerní popovídání. To teď není bohužel možné.


Budu si s Vámi psát a budu ráda, když i Vy se ozvete. Každý kontakt je pro mě důležitý.
Pokud nám budete důvěřovat, bude se nám lépe pracovat. Jsme tu pro Vás.
Děkuji, že jste četli má slova, přeji Vám hodně zdraví!

 

Vaše Eva Kalhousová.


 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

25. listopadu 2021

 

Dobrý den,


jak již víte z našich telefonátů, od 26.11.2021 budou oba domy uzavřeny pro návštěvy.


Jednáme tak na základě pokynů naší praktické lékařky a hygieny Prahy 6. Záleží nám na tom, aby vaši příbuzní a blízcí mohli být doočkováni a mohli jsme je tak v maximální možné míře ochránit v dnešní době covidu a dalších respiračních onemocnění.


Víme, že je tato situace těžká pro všechny zúčastněné strany. Po dohodě je rozhodně možné obnovit videohovory, zvyšujeme kapacitu individuálních aktivizací a snažíme se o co nejkvalitnější a nejpříjemnější prožití této nelehké doby odloučení od rodin a přátel.


Po předchozí dohodě je možná návštěva pro případy paliativy a návštěvy opatrovníků.


Sledujte, prosím, naše webové stránky a e-mailovou komunikaci, kde vás budeme neprodleně informovat o jakýchkoli změnách. Jsme vám i nadále k dispozici na našich kontaktních telefonních číslech.


Děkujeme za vaši podporu a spolupráci


Eva Kalhousová a tým DSEP----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

23. listopadu 2021

 

Dobrý den,

 

Jsme velmi potěšeni, že od 24.11. 2021 můžeme znovu otevřít oba naše domy návštěvám. Vzhledem k současné situaci Vás všechny prosíme o následující:

 

- Dodržujte návštěvní hodiny úterý-neděle 13-18hod

 

- Při vstupu se prokazujte BUĎ očkovacím certifikátem, NEBO negativním PCR testem max 3 dny starým, NEBO antigenním testem max 1 den starým (provedeném ve zdravotnickém zařízení), NEBO potvrzením o prodělaném covidu max 180 dní

 

- Po celou dobu návštěvy již považujeme za samozřejmé užívání respirátoru ve vnitřních prostorách Domova

 

Pokud máte jakékoli příznaky virového (především respiračního) onemocnění, zvažte prosím odložení své návštěvy.

 

Děkujeme Vám za spolupráci, Vaši vstřícnost a pochopení.

 

Vedení DSEP


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

18. listopadu 2021

 

Dobrý den,


jsme bohužel nuceni od 19. 11. 2021 zrušit možnost návštěv našich obyvatel v obou objektech - Cvičebné i Thákurově. Důvodem je zvýšený výskyt respiračních onemocnění.


Chceme Vás ujistit, že uděláme maximum pro zajištění bezpečnosti a zamezení šíření nákazy.

 

 

 

Děkujeme za pochopení a vaši spolupráci.

 

Vedení DSEP


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

9. listopadu 2021

 

Dobrý den,


na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví se od 15. listopadu 2021 musíme řídit následujícícmi pokyny:

 

 

Na základě tohoto opatření se omezují u všech poskytovatelů sociálních služeb v zařízení domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem a všem odlehčovacím sociálním službám v pobytové formě (podle § 44, 49 a 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách) návštěvy uživatelů
tak, že návštěvu lze připustit pouze za podmínky, že osoba navštěvující uživatele prokáže
poskytovateli sociálních služeb, že splňuje následující podmínky:


a) osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru
SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo


b) osoba absolvovala nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test (RAT) na přítomnost
antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo


c) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o
provedeném očkování nebo certifikátem o provedeném vydávaným podle nařízení
Evropské unie o digitálním certifikátu EU COVID , za podmínky, že uplynulo nejméně
14 dní od dokončeného očkovacího schématu; za národní certifikát o provedeném
očkování se považuje písemné potvrzení vydané alespoň v anglickém jazyce
oprávněnou osobou působící v třetí zemi, jehož vzor je zveřejněn v seznamu uznaných
národních certifikátů na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví; písemné
potvrzení musí obsahovat údaje o očkované osobě, podanému typu vakcíny, datu
podání vakcíny, identifikaci osoby, která potvrzení vydala, a tyto údaje musí být možné
ověřit dálkovým přístupem přímo z písemného potvrzení, za předpokladu, že očkování
bylo provedeno

i) léčivým přípravkem obsahujícím očkovací látku proti covid-19, kterému byla udělena
registrace podle nařízení (ES) č. 726/2004, nebo

ii) léčivým přípravkem, jehož výroba je v souladu s patentem léčivého přípravku podle
bodu i), pokud je tento léčivý přípravek zároveň schválen Světovou zdravotnickou
organizací pro nouzové použití; nebo


d) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba
nařízené izolace a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT) na
přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-
CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, nebo

e) osoba na místě podstoupí rychlý antigenní test (RAT) na stanovení přítomnosti
antigenu viru SARS-CoV-2 určený pro sebetestování (použití laickou osobou)
s negativním výsledkem.


Osoba navštěvující uživatele, která splní některou z uvedených podmínek, může vykonat
návštěvu za podmínky, že po dobu návštěvy používá ochranný prostředek dýchacích cest
(nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu)
naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně
filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem [s výjimkou dětí, které dosud
nezahájily povinnou školní docházku, které nemusí mít ochranný prostředek dýchacích
cest, a s výjimkou dětí do patnácti let věku, pokud mají jiný ochranný prostředek dýchacích
cest (nos, ústa), který brání šíření kapének], a při dodržení dalších režimových opatření
poskytovatele; v případě návštěv uživatelů v terminálním stadiu nevyléčitelného
onemocnění lze návštěvu připustit za podmínky, že osoba navštěvující uživatele dodržuje
režimová opatření poskytovatele.

 

Odkaz na celou zprávu ZDE

 

Děkujeme za pochopení a vaši spolupráci.

 

Vedení DSEP


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

15. září 2021


Dobrý den,

 

na konci října nás v objektu Thákurova v rámci hipoterapie navštívil kůň Sagi. Návštěva byla moc příjmená a rádi bychom se s Vámi o tento zážitek podělili na připožených fotografiích.


 

¨

 

 

 

 

 

 

 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

29. října 2021

 

Dobrý den,


s ohledem na mimořádné opatření vlády ze dne 20.10.2021 bychom rádi všem návštěvám Domova pro seniory připomenuli zkrácenou lhůtu platnosti testů – u antigenních testů je to 24 hodin a u PCR testů 72 hodin. Velmi prosíme o dodržování těchto pravidel, záleží nám na zdraví vašich blízkých. Pokud nejste očkovaní, ale přicházíte s negativním testem (včetně dětí), prokazujte se potvrzením při Vašem vstupu do Domova na recepci.


Věříme, že se nám podaří nastalou situaci s Vaší pomocí zvládnout.

 

 

Text tiskové zprávy Ministerstva zdravotnictví České republiky:


20. 10. 2021


S ohledem na aktuální epidemickou situaci dnes vláda schválila nová opatření. Od 25. října dojde k mírnému rozšíření situací, za jakých je nutné používat respirátor. Týkat se bude hromadných akcí i částečně pracovišť. Od listopadu se změní platnost PCR testů ze 7 dní na 72 hodin, u antigenních testů pak ze 72 hodin na 24. Preventivní testování bude nově hrazeno omezeným skupinám obyvatel.
"Sledujeme výrazný skok v počtu nakažených. Nechceme však znovu zavírat obchody či služby, proto musíme zavádět režimová opatření. Vracíme se do situace na jaře, kdy byly respirátory povinné i v rámci pracovních kolektivů, kde teď tato povinnost není. Cílíme na všechna ohniska nákazy," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


Od 25. října dojde k mírnému rozšíření situací, za jakých je nutné používat respirátor. Nově budou při hromadných akcích ve vnitřních prostorech povinné respirátory vždy bez ohledu na počet účastníků. Dosud omezení platilo pro akce od 10 osob výše. Na pracovišti nebude nutné nosit respirátor jen v případě, že zde bude pracovník sám.


Od 1. listopadu dojde ke změně platnosti PCR testů ze 7 dní na 72 hodin, u antigenních testů pak ze 72 hodin na 24. V restauracích, klubech, diskotékách a podobných provozech bude zavedena kontrola dodržování OTN s tím, že provozovatel nesmí umožnit vstup zákazníkovi, který mu OTN neprokáže. Podmínka však neplatí pro prodej jídla s sebou. Specifický systém se pak zavádí v obchodních centrech pro food courty, kdy zákazník musí být schopen prokázat se na místě O-T-N.


Od listopadu také dojde k omezení úhrady preventivního testování obyvatel z veřejného zdravotního pojištění. Nadále bude v dosavadní frekvenci testování – 1x týdně antigenní a 2x měsíčně PCR test – hrazeno pouze osobám do 18 let, rozočkovaným osobám po první dávce vakcíny proti COVID-19 a dále těm, kteří se nemohou očkovat z důvodu kontraindikací.

 

Cedení DSEP


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

25. října 2021

 

Dobrý den,


v posledních dnech se v důsledku výrazně zhoršující epidemické situace v Praze a celé republice diskutuje nutnost očkování zaměstnanců ve zdravotnictví a sociálních službách. Ve vysílání České televize ze dne 21. 10. 2021 v pořadu Události v čase 13.25 minut vyjadřuje ředitelka DSEP Eva Kalhousová zcela jednoznačné stanovisko k této problematice. Chceme Vás ujistit, že pro bezpečnost Vašich blízkých uděláme maximum. O všech našich krocích Vás budeme průběžně informovat.

 

Vedení DSEP

 

Odkaz na zmíněné vysílání zde:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/221411000111021/

 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

15. září 2021


Dobrý den,

hlásíme se s poctivou dávkou fotek z našich letních aktivit.


Žhavým trendem letošního léta byla oblíbená hra kuželky, ze začátečníků se stali mistři a na stupně vítězů se postupně dostali všichni.


U zábavných her také zůstaneme. Bingo, odpočinková hra, kde se pokaždé rádi zasmějeme. U našich klientů je to jedna z nejoblíbenějších, jsou do hry pokaždé tak zapálení, až nám z toho pomalu dopisují fixy.


Snažíme se využít každé hezké počasí a jak jinak než příjemným posezením u kávy či drinku na zahradě. Každý pátek si klienti zaslouží odpočinek po náročném týdnu.


Samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že naši obyvatelé jsou velkými milovníky hudby, proto uspořádáváme různé koncerty, které jsou v produkci našich zaměstnanců, ale také odborníků, jako například "Duo tón", kteří nás navštívili 9.9.2021.


V našem domově rádi zpíváme, každý týden za námi chodí Katka, která hraje na klavír i na kytaru a umí snad všechny písničky.


Společnost nám při muzicírování dělá také její fenka Puffy.


Občas k nám zavítají zajímaví hosté. Tentokrát to byla Miluška Voborníková a Jiří Helekal.


Když už nemůžeme cestovat, cestuje za nás Eva Illnerová a potom nám o tom vypráví v pravidelném pořadu Cestománie.


Jednou z oblíbených aktivit je u nás Dílna plná nápadů. Teď aktuálně tvoříme krásné nákupní tašky.

 

 

 

 

 

 

 

 

¨

 

 

 

 

 

 

 

 

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

8. září 2021

 

Dobrý den,

 

vzhledem k nárůstu dotazů na změny režimu s blížícím se podzimem bychom Vás rádi ujistili, že se budeme řídit aktuální epidemickou situací, nařízeními vlády a doporučeními hygieny. Prozatím návštěvní doba zůstává tak, jak jste si přes léto zvykli -Úterý-Neděle 13-18 hodin.

O jakýchkoli změnách vás budeme neprodleně informovat.

 

Tým Domova pro seniory Elišky Purkyňové
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

9. července 2021

 

Dobrý den,

 

od dnešního dne se mění na základě dalších opatření vlády pravidla pro vstup do obou našich domů.

Vaše příbuzné a blízké budete moci v domě a na zahradě navštívit jen po předložení následujících dokumentů:

- potvrzení o očkování (nejméně 14 dní po druhé dávce u vakcín typu Pfizer/BioNtec, Moderna a AstraZenecca a 14 dní po jedné dávce vakcíny Johnson)

- potvrzení o pozitivním testu na covid19 ne starším než 180 dní

- potvrzení o PCR nebo antigenním testu ne starším než 72 hod

 

Změna v pravidlech spočívá v neuznání jedné dávky očkování jako dostatečné pro bezinfekčnost.

 

Děkujeme za pochopení.

 

Tým DSEP

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

28. června 2021


I přes všemožná zdržení se nám podařilo dokončit zahradu a přístavbu v Thákurové ulici. Od konce června slouží obyvatelům, zaměstnancům i návštěvám. V nejkratší možné době dodáme automaty na drobné občerstvení. Děkujeme všem, kteří se podíleli nejen na rekonstrukci, ale i na doladění celého prostoru. Všichni tak mohou společně trávit čas v přístavbě, ve zrekonstruovaném altánu a užívat si naší nové bylinkovo-jahodové zahrádky. Na zahradní slavnosti jsme mohli přivítat i zástupce Magistrátu hl.m. Prahy, zastupitele Prahy 6 a řadu vzácných kolegů a kolegyň, kteří nám byli velkou oporou.

 

 

 

 

 

 

 

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

3. června 2021

 

Tisková zpráva Praha 6


Chátrající trojdomí Šolínova je opět o něco blíž ke slibované rekonstrukci, která by mu měla navrátit původní náplň. Tou je péče o seniory, ovšem v moderním stylu odpovídajícímu současným potřebám.

Hlavní město dnes vyhlásilo architektonickou soutěž na rekonstrukci objektu. Ta má bývalý domov pro seniory přetvořit v moderní seniorské centrum, které nabídne širokou paletu služeb, od pobytových až po volnočasové.

 

"Šolínova si zaslouží péči a citlivý přístup a rozhodně si nezaslouží nějaké experimenty," řekl na dnešní tiskové konferenci Ondřej Kolář, starosta Prahy 6, který připomenul, že Praha 6 je populačně nejstarší městskou částí, ve které žije nejvíc seniorů nad 80 let. Zároveň poděkoval zástupcům magistrátu, že projekt posouvají dopředu, a zejména ředitelce Domova Elišky Purkyňové.

 

"Dnešním dnem se píše nová historie Domova pro seniory Elišky Purkyňové, tedy tří objektů zvaných trojdomí Šolínova. Budova se stane součástí sociálních služeb, které zajišťují komplexní péči o seniory a jejich rodiny, které poskytujeme již ve dvou budovách ve Cvičebné ulici a v ulici Thákurova. Prostory trojdomí nabídnou celodenní péči a odlehčovací službu rozmanitého typu a nedílnou součástí budou prostory pro společná setkávání. Areál trojdomí by měl být po rekonstrukci flexibilní, aby vyhověl i mimořádným situacím. Těším se na návrhy architektů, protože domy jsou inspirující a návrhy přinesou jistě mnohá zajímavá řešení. Mým přáním je vytvořit domov plný pohody a porozumění. Zakladatelka domova Eliška Purkyňová je pro nás velikým vzorem a cítíme povinnost v jejím díle pokračovat," vysvětluje ředitelka Domova pro seniory Elišky Purkyňové Eva Kalhousová.

 

Dvoukolová architektonická soutěž probíhá pod vedením České komory architektů. První část bude ideová, z ní porota vybere asi 5 nebo 6 projektů, které postoupí do druhé fáze. Pokud vše půjde podle plánu, na podzim by měl být znám vítěz, a tedy i autor budoucí podoby centra pro seniory.

 

"Architektonická soutěž je nejlepším způsobem, jak pro Prahu i městskou část najít nejvíce funkční řešení a současně nabídnout tu nejlepší péči klientům pro následující desetiletí. Cílem soutěže je přinést do chystaného projektu nové nápady a trendy v péči o seniory, načerpat inspiraci ze zahraničí a najít propojení s mnohovrstevnatostí místního kontextu," říká Jiří Plos, předseda poroty.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

28. května 2021

 

Fotografie z květnových aktivizačních programů v našem Domově:

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

25. května 2021


Dobrý den,


V návaznosti na vládní nařízení budeme od 1.6. 2021 upravovat režim návštěv ve Cvičebné i v Thákurově.


Návštěvní hodiny budou úterý-neděle 13-18 hod. Pondělí budeme mít stále zavřeno, potřebujeme čas na potřebný úklid.

 

Není již potřeba se na návštěvy objednávat. Prosíme návštěvy o vzájemnou vstřícnost při pobytu klientů na vícelůžkových pokojích.


Pro vstup do budovy budete potřebovat (dospělí i děti):

- Potvrzení o očkování - minimálně 22 dní po první dávce a ne více než 90 dní, pokud nebyla naočkovaná druhá dávka (u vakcín Pfizer/BioNtech, AstraZeneca nebo Moderna). Pokud jste očkovaní vakcínou Johnson, stačí 14 dní po očkování.


NEBO
- Potvrzení o prodělaném onemocnění Covid ne starší než 180 dní od pozitivního testu (potvrzení o pozitivním PCR testu nebo potvrzení od praktického lékaře)


NEBO
- Potvrzení o antigenním/PCR testu ne starším než 48 hod. Test musí být proveden certifikovanou laboratoří nebo odběrovým místem/týmem

 

OD 1.6.2021 JIŽ NEBUDEME V NAŠICH DOMECH TESTOVAT.


Během celého pobytu v domě prosíme o důsledné dodržování nošení respirátoru FFP2, KN95 nebo vyšší třídy. Výjimku mají děti do 2 let (bez respirátoru) a děti ve věku 2-15 let (stačí rouška, pokud zakrývá nos a ústa). Pokud je respirátor překážkou v komunikaci, domluvte se s ošetřujícím personálem na zapůjčení štítu.


Všechna uvedená pravidla slouží ke snaze chránit obyvatele i zaměstnance před dalším šířením onemocnění covid a jeho mutací.

 

Děkujeme za spolupráci
Eva Kalhousová a celý tým Domova

 

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

19. května 2021

 

Dobrý den,


z organizačních důvodů dojde v Thákurově od 19. 5. ke změně v objednávání návštěv.

Objednávat se můžete ve všední dny v době od 13 do 17 hodin. Telefonní číslo na objednávky zůstává stejné – 604 232 166. Objednávky bude přijímat personál, který znáte z návštěv z recepce – pan Šinágl a pan Penk.


Děkujeme za spolupráci.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

12. dubna 2021

 


Obecná pravidla pro vycházky

na základně mimořádného opatření MZ ČR, č.j.: MZDR 15568/2021-1/MIN/KAN
ze dne 06.04.2021 s platností od 12.04.2021


Očkovaní klienti po 2. dávce vakcíny proti COVID-19, od které uběhlo min. 14 dní

 

Klient může na vycházky neomezeně.

Klient není testovaný antigenním testem po návratu z vycházky.

Během vycházky musí mít klient nasazený respirátor či roušku.

Během vycházky dodržujte zvýšená hygienická pravidla podle platných nařízení (dezinfikované ruce, rouška).

Během vycházky se vyhýbejte místům, kde může být vyšší riziko nákazy COVID-19 (restaurace, nákupní centra, kostel, MHD včetně metra apod.)

Neočkovaní klienti

Prosíme rodinné příslušníky a klienty, aby zvážili následné kroky plynoucí z vycházky.

Pokud klient není očkovaný, musí po vycházce (jakkoliv dlouhé/krátké) na karanténu.
Klient bezprostředně po návratu z vycházky bude umístěn do oddělených prostor a do 72 hodin od ukončení vycházky podstoupí první antigenní POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který bude zopakován za další 3 až 4 dny; karanténa bude ukončena v případě negativních výsledků obou testů.

Karanténní pokoj je v objektu Eliška na Břevnově. Klient si sebou bere pouze nejnutnější osobní věci.

Během vycházky dodržujte zvýšená hygienická pravidla podle platných nařízení (dezinfikované ruce, respirátor).

Během vycházky se vyhýbejte místům, kde může být vyšší riziko nákazy COVID-19 (restaurace, nákupní centra, kostel, MHD včetně metra apod.)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

8. dubna 2021

 

Vážení příbuzní a přátelé,


blíží se den uvolnění našeho Domova pro návštěvy (ve objektu Cvičebná od 17.4.2021, v objektu Thákurova od 10.4.2021), a proto bychom Vás chtěli seznámit s podmínkami návštěv a vycházek. Návštěvy si prosím objednávejte tak, jak jste zvyklí (objekt Thákurova – Lucie Kučerová, tel. 604 232 166, objekt Cvičebná Eva Illnerová, tel. 775 873 423).

 

Návštěvní hodiny zůstávají stejné, úterý až neděle 13-17, čtvrtek do 18, pondělí je sanitární den. Vstup do budovy a na zahradu je možný pouze s platným antigenním nebo PCR testem (maximálně 48h starý), nebo s potvrzením o očkování nebo prodělaném covidu (maximálně 90 dní od začátku karantény). Antigenní test je možné absolvovat u vchodu do Domova v obou objektech v den návštěvy. Stále je potřeba používat po celou dobu návštěvy respirátor a dodržovat přísná hygienická pravidla.


Vycházky a dovolenky jsou možné bez omezení pro všechny obyvatele po 14 dnech od druhé dávky očkování. Všichni ostatní musí po návratu do Domova do izolace, kde projdou během 10 dnů dvěma antigenními nebo PCR testy. Teprve po jejich negativním výsledku se mohou obyvatelé vrátit na svůj pokoj.


Těšíme se na Vás,


celý tým Domova


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

31. března 2021

 

Senátor a ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička předal paní ředitelce 30. března respirátory, vyrobené na výrobní lince dovezené z Taiwanu. Senátorská mise tedy má první reálné výsledky. Mnoho díků

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

29. března 2021

 

Dobrý den,

 

rádi bychom upřesnili informace ohledně návštěv v našem Domově. Pokud se situace nezmění, pak bychom mohli pro návštěvy otevřít v Thákurové od 10. dubna a ve Cvičebné o týden později, tedy 17. dubna. V té době již bude velká většina klientů i zaměstnanců 10-14 dní po druhé dávce vakcíny. Návštěvy se i nadále budou muset zaregistrovat tak, jak jste zvyklí. Podmínky pro návštěvy budeme ještě konzultovat s hygienou a budeme vás samozřejmě o nich informovat.

 

Přejeme vám klidné Velikonoce a pevné zdraví.

 

Děkujeme za pochopení

 

Eva Kalhousová a celý tým DSEP 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

11. března 2021

 

Vážení příbuzní a přátelé našeho Domova,

 

v následujících třech týdnech nebudou běžné návštěvy v našich Domovech Eliška a Thákurova. Prosím o pochopení mého rozhodnutí.

 

K tomuto rozhodnutí jsem se odhodlala s ohledem na velice kritickou epidemiologickou situaci v celé společnosti. Svůj postup jsem konzultovala s hlavní hygieničkou MUDr. Jágrovou a naší paní doktorkou MUDr. Friedovou a obě s postupem naprosto souhlasí.

 

Nebyli jsme schopni, i přes veškerá testování a nošení respirátorů, zajistit bezpečnost Vašich blízkých. Stávalo se nám, že návštěva měla negativní test a po několika dnech jsme se dozvěděli, že je pozitivní. Okamžitě jsme museli nastavit pravidla izolace a omezit běžný život velkému počtu obyvatel a poslat do karantény personál. U některých i odložit očkování.

 

K dnešnímu dni jsme všichni negativní a nemáme nařízenou karanténu. Je to veliká úleva pro všechny a musíme si ten čas prodloužit co nejdéle. Jediným řešením je minimalizovat kontakty.

Vím, že nikdo z Vás nechce ohrozit zdraví svých blízkých. Za tři týdny budou mít minimálně první dávku očkování téměř všichni klienti i personál. Můžeme si pak oddychnout a začít běžný život společně s Vámi.

 

Věřte, že to nebylo pro mě a nikoho z vedení Domova lehké rozhodnutí, ale považujeme jej za důležité ve prospěch všech.

 

Ze všech sil se vynasnažíme čas klientů naplnit rozmanitými aktivitami, naši zaměstnanci se zaměří i na individuální aktivizaci ležících klientů, budeme co nejčastěji volat a pomůžeme s videohovory.


Děkuji za pochopení a přeji pevné zdraví,

 

Eva Kalhousová
ředitelka Domova


 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

22. února 2021

 

Dobrý den,

 

během první poloviny března proběhne v obou domech druhá vlna očkování u všech klientů, kteří mají více než 90 dní po covidu, jsou zdraví, nemají žádné kontraindikace a s očkováním souhlasí (nebo souhlasí jejich opatrovníci).


V objektu Thákurova bude termín očkování dne 5.3.2021 a v objektu Cvičebná dne 12.3.2021. Prosíme o pochopení, protože v těchto dnech musíme zrušit možnost návštěv.

 

Máme velkou radost z možnosti očkování, život v Domově pak bude mnohem veselejší.


 

 

 

Eva Kalhousová

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

18. února 2021

 

Dobrý den,


epidemická situace v Česku je stále velmi vážná. Přesto chápeme význam návštěv a kontaktu s rodinami.

 

Chceme Vás však požádat, abyste na návštěvy nechodili s dětmi, tato věková kategorie je velmi často skrytým přenašečem infekce. Snažíme se naše obyvatele maximálně ochránit a prosíme Vás o totéž.

 

Děkujeme za pochopení

 

 

 

Eva Kalhousová

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

17. února 2021

 

Vážení příbuzní, přátelé a příznivci našeho Domova,


jak jistě neuniklo Vaší pozornosti, náš Domov se stal terčem mediálních útoků. Byli jsme obviněni z nestandardních postupů péče při výskytu covid-19 v našem Domově. Celá mediální kauza se týká situace na podzim 2020. Nijak nepopíráme, že počet úmrtí v tomto podzimním období byl skutečně vyšší než v jiných letech, ale čísla, která byla zveřejněna, byla použita v nesprávném kontextu a mohou v očích nezúčastněné veřejnosti poškodit dobrou pověst našeho Domova.

 

Žádný klient není pro nás číslo, ale člověk se svým jedinečným příběhem a životem, který si sem přinesl. Naší snahou vždy bylo a je, aby všichni u nás měli šanci dožít svůj život důstojně a bezpečně.


Nejen v posledních dnech jste nám projevili velkou podporu a my jsme Vám za ni velmi vděční.


Pokud máte jakékoli otázky, obavy a nejasnosti, neváhejte se s námi spojit. Jsme tu pro Vás tak, jak jste zvyklí.

 

Eva Kalhousová, ředitelka a celý Domov pro seniory Elišky Purkyňové

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

3.února 2021

 

Dobrý den,

 

Magistrát hlavního města Prahy představil webové stránky, kde se dozvíte přehledné informace k očkování proti covid-19. Část propagačního videa se natáčela i s klienty našeho Domova. Video a další informace naleznete na tomto odkazu:

 

https://ockovani.praha.eu/#videos

 

Eva Kalhousová,

ředitelka Domova

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28. ledna 2021

 

Milí obyvatelé, přátelé a příbuzní,


s radostí vám oznamujeme, že byla ukončena karanténa v objektu Cvičebná, všichni jsou zdrávi, očkujeme a můžeme tedy začít s návštěvami.


Víme, že je pro vás možnost znovu se setkat s vašimi blízkými důležitá a chcete ji maximálně využít. Musíme postupovat podle následujících pravidel:


NÁVŠTĚVY
• Termín návštěvy je třeba si zarezervovat na tel. 775 873 423 (Eva Illnerová) ve všedních dnech v rozmezí 9.00 – 15: 30.


• Doba návštěv je úterý-neděle, 13.00-17.00 hodin, ve čtvrtek do 18:00.
V pondělí bude sanitární den, návštěvy nebudou možné.

 

• Návštěva je omezena časem 30 minut na pokoji, maximálně 2 osoby ke klientovi. Na vícelůžkovém pokoji je možná návštěva jen u jednoho klienta v určitou dobu.


Dle Usnesení vlády ČR č. 14 ze 7. ledna 2021 je možnost návštěv podmíněna:
o Předložením dokladu o provedení RT - PCR testu nebo POC testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV – 2 s negativním výsledkem (ne starší než 48 hodin).
o Předložením dokladu o prodělání onemocnění covid-19 v době 90 dní před dnem návštěvy (originál od lékaře k nahlédnutí)
o Provedením testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV – 2 před budovou DSEP Cvičebná v časech dle objednání návštěv.


• Návštěva bude mít vlastní respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu.


• Návštěva bude podepisovat Čestné prohlášení.

 

 

VYCHÁZKY A DOVOLENÉ

Klienti, kteří ještě covid-19 neprodělali


Návrat do Domova po vycházkách a dovolených určuje Usnesení vlády 1370 ze dne 21. prosince 2020 a doporučení hygienické stanice, a to následovně:


Vycházky:
• Vycházka (pobyt mimo Domov do délky maximálně 2 hodiny) bude umožněna za podmínky, že uživatel bezprostředně po návratu bude umístěn do oddělených prostor (forma karantény) a do 72 hodin od ukončení vycházky bude proveden první antigenní POC test, který bude zopakován za další 3 až 4 dny; umístění do oddělených prostor bude ukončeno v případě negativních výsledků obou testů


• Uživatel sociálních služeb používá v průběhu vycházky respirátor alespoň třídy FFP2 nebo KN95

 

Dovolené:
• doba dovolené je minimálně 10 dní


• mezi 5-7 dnem je nutné absolvovat PCR test. Pokud je výsledek negativní, může se klient do Domova vrátit po 10 dnech, jestliže nemá žádné příznaky nemoci. Pokud se objeví jakékoli příznaky, je nutno absolvovat další PCR test a návrat je možný pouze při negativním výsledku.


• v případě pozitivního výsledku musí následovat 10 dní v karanténě spolu s ostatními členy rodiny. Desetidenní karanténa se počítá ode dne odběru PCR testu.

 

Klienti, kteří covid-19 již prodělali


Dovolené a vycházky jsou bez omezení, tito klienti jsou z epidemiologického hlediska po dobu 90 dní imunní ode dne, kdy měli první pozitivní test na covid-19.


Prosíme o nahlášení vycházek a dovolených na tel. 775 873 423 (Eva Illnerová), klienti budou včas připraveni na odchod s vámi i na návrat zpět.

Vážení příbuzní našich obyvatel,
víme, že je pro Vás návštěva spojená s komplikacemi, ale nám všem jde o zdraví klientů i personálu. V této neklidné době se snažíme o maximální péči o Vaše blízké, aby po fyzické i psychické stránce byli v co nejlepší kondici. Uvolněním karantény jsme znovu započali s aktivizačními a kulturními akcemi, znovu se setkáváme. Obyvatelé, kteří jsou upoutaní na lůžko, mají individuální péči na pokojích.
Nezapomínáme na ty, kteří nás opustili. Vzpomínáme na ně s úctou.

 

Eva Kalhousová a celý tým Domova


https://covid.gov.cz/situace/ockovani/jak-ockovani-funguje-co-se-v-mem-tele-stane

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

8. ledna 2021

 

Dobrý den,


S nadějí vyhlížíme příští týden, kdy začneme s očkováním našich klientů proti nemoci Covid-19 vakcínou od firmy Pfizer a BioNTech. Věříme, že očkování proti Covid-19 je nejefektivnějším způsobem, jak zabránit dalším výskytům infekce v našem Domově a jak se co nejrychleji společně vrátit k normálnímu životu včetně návštěv. Očkování zaměstnanců Domova je již v plném proudu, mělo by být dokončeno příští týden.


U klientů, kteří Covid-19 neprodělali a o očkování projeví zájem, naše paní doktorka indikuje použití očkovací látky na termín 13.1.-14.1.2021, a to pro klienty obou našich domovů. Po podání vakcíny zůstanou naši klienti minimálně několik hodin pod lékařským dozorem, aby se podchytily případné vedlejší účinky, které se však vyskytují spíše výjimečně. Další dávka vakcíny bude podána po 21 dnech.


Klientům, kteří Covid-19 prodělali, bude očkovací látka nabídnuta po 90ti dnech od prodělané nemoci – jedná se o doporučení hlavního epidemiologa ÚVN.


Děkujeme i za vaši podporu a těšíme se, až se s vámi budeme moci opět potkávat.

 

Za tým Domova pro seniory Elišky Purkyňové
Eva Kalhousová

 

Informace o očkování proti Covid-19:
https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/
Jak přesně funguje očkování proti Covid-19 v lidském těle:

https://covid.gov.cz/situace/ockovani/jak-ockovani-funguje-co-se-v-mem-tele-stane

https://covid.gov.cz/situace/ockovani/jak-ockovani-funguje-co-se-v-mem-tele-stane

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

31. prosince 2020

 

Dobrý den,

chceme se s Vámi podělit o to, jak jsme prožili slavnostní štědrovečerní večeři.

Přejeme Vám všem hlavně hodně zdraví a radosti v novém roce.

 

Za celý tým Domova pro seniory Elišky Purkyňové,

Eva Kalhousová

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

27. prosince 2020

 

Dobrý den,


upřímně Vás zdravíme v období po vánočních svátcích. Doufáme, že jste je prožili v klidu a v pohodě. Mrzí nás omezená možnost setkání s Vašimi blízkými, nicméně věříme, že se vše v dobré obrátí v co nejbližší době.


Pozorně sledujeme nařízení vlády, která se týkají režimu našeho Domova. Budeme Vás o případných změnách včas informovat.


Před námi stojí důležitý úkol, a to zajistit možnost očkování pro klienty i personál. Slibujeme, že využijeme všechny dostupné možnosti, aby očkování proběhlo co nejdříve a v co nejširším záběru. Chceme Vás proto požádat o podporu. Snažte se své blízké přesvědčit o významu a prospěšnosti očkování, pomozte nám rozptýlit jejich obavy a nejistotu.

 

Děkujeme

 

Eva Kalhousová a celý tým Domova

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

22. prosince 2020

 

Dobrý den,
chceme Vás upozornit na nové nařízení vlády, které upřesňuje podmínky vycházek obyvatel Domova v době nouzového stavu.


Usnesení vlády 1370 ze dne 21. prosince 2020.
Vláda
I. nařizuje s účinností ode dne 22. prosince 2020 od 00:00 hod. všem poskytovatelům sociálních služeb, poskytujícím sociální služby podle § 49 a 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, (domov pro seniory, domov se zvláštním režimem), aby v případě vycházky uživatelů mimo objekt nebo areál zařízení, ve kterém je poskytována sociální služba, a to po dobu trvání nouzového stavu, byly splněny tyto podmínky:


1. vycházka bude umožněna za podmínky, že uživatel bezprostředně po návratu bude umístěn do oddělených prostor a do 72 hodin od ukončení vycházky bude proveden první antigenní POC test, který bude zopakován za další 3 až 4 dny; umístění do oddělených prostor bude ukončeno v případě negativních výsledků obou testů,


2. uživatel sociálních služeb používá v průběhu vycházky respirátor alespoň třídy FFP2 nebo KN95;

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

21. prosince 2020

 

Dobrý den,

 

chtěli bychom se s Vámi podělit o nevšední zážitek, který klientům našeho Domova v objektu Thákurova připravili Zdravotní klauni.

 

Veliké díky, přinesli nám v této letos nelehké adventní spoustu radosti.

 

Eva Kalhousová,

ředitelka Domova


https://tn.nova.cz/clanek/radost-seniorum-delali-zdravotni-klauni-vystupovali-i-20-metru-nad-zemi.html

 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/220411000101216/video/808942

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

17. prosince 2020

 

Dobrý den,
po konzultaci s hygienickou stanicí bychom Vás chtěli informovat o možnosti návštěv a dovolených.


OBJEKT THÁKUROVA
Systém návštěv stále stejný, jak jsme Vás na našich web stránkách již informovali. Dovolenky domů jsou bez omezení a zrovna tak i vycházky ven.


OBJEKT CVIČEBNÁ
Momentálně jsme stále v karanténním režimu, návštěvy tedy nejsou možné s výjimkou případů daných nařízením vlády (opatrovníci, terminální stadium). V takových případech prosíme o naplánování návštěvy na telefonním čísle 775 873 423.


Dovolené a vycházky jsou bez omezení u těch klientů, kteří již covid-19 prodělali a jsou tedy z epidemiologického hlediska imunní.


Klienti, kteří jsou v karanténě po pozitivním testu, na vycházky ani dovolenou nemohou.

 

Klienti, kteří mají dosud negativní výsledek testů, mohou na dovolenou v následujícím režimu:
- doba dovolené je minimálně 10 dní
- mezi 5-7 dnem je nutné absolvovat PCR test. Pokud je výsledek negativní, může se klient do Domova vrátit po 10 dnech, jestliže nemá žádné příznaky nemoci. Pokud se objeví jakékoli příznaky, je nutno absolvovat další PCR test a návrat je možný pouze při negativním výsledku.
- v případě pozitivního výsledku musí následovat 10 dní v karanténě spolu s ostatními členy rodiny. Desetidenní karanténa se počítá ode dne odběru PCR testu.

 

Další nařízené testování bude probíhat 28/12.


Pevně věříme, že se možnosti setkávání s Vašimi blízkými brzy znovu otevřou a tato smutná doba odloučení bude za námi.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

14. prosince 2020

 

Dobrý den,

moc děkujeme za krásné dárky od pana starosty Ondřeje Koláře v podobě přáníček, Vánočních hvězd a jmelí. Všem našim klietům v obou budovách udělaly velikou radost.

Přejeme krásný a pohodový adventní čas.

 

Za aktivizační oddělení v budově Eliška a Thákurova,

Dana Votrubová

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

8. prosince 2020

 

Dobrý den,
s radostí Vám oznamujeme, že byla ukončena karanténa vobjektu Thákurova, všichni jsou zdrávi a můžeme tedy začít s návštěvami.


Víme, že je pro Vás možnost znovu se setkat s Vašimi blízkými důležitá, ale musíme postupovat podle následujících pravidel:


• Termín návštěvy je třeba si zarezervovat na tel. 604 232 166 ve všedních dnech v rozmezí 9.00 – 15: 30.


• Doba návštěv je od 13.00-17.00, ve čtvrtek do 18:00. V pondělí bude sanitární den, návštěvy nebudou možné.


• Návštěva je omezena časem 30 minut na pokoji, maximálně 2 osoby ke klientovi.


• Dle doporučeného postupu č. 17/2020 ze dne 2.12.2020 MPSV je možnost návštěv podmíněna:

o Předložením dokladu o provedení RT - PCR testu nebo POC testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV – 2 s negativním výsledkem (ne starší než 48 hodin).

o Předložením dokladu o prodělání onemocnění COVID 19 v době 90 dní před dnem návštěvy (originál od lékaře k nahlédnutí)

o Provedením testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV – 2 před budovou DSEP Thákurova v časech dle objednání návštěv. Pokud bude návštěva domluvena na víkend, test bude proveden v pátek.

 

• Návštěvy bude mít vlastní respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu.


• Návštěva bude podepisovat Čestné prohlášení.


• Klient s návštěvou mohou opustit budovu DSEP v době návštěvních hodin na jakkoli dlouhou dobu. I zde je ale nutné termín návštěvy zarezervovat a splnit výše uvedené podmínky.


Pokud si bude rodina chtít vzít klienta na návštěvu v rámci dovolené, je to samozřejmě možné. U klientů, kteří neprodělali covid -19 a budou na dovolené více než 5 dní, budeme při návratu požadovat RT - PCR test (ne starší než 48 hodin).


Vobjektu Eliška ve Cvičebné je stále karanténní režim, pevně doufáme, že i zde bude za námi a uvítáme návštěvy.

 

 

Eva Kalhousová

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

1. prosince 2020

 

Dobrý den,
v návaznosti na zprávy z médií o otevírání domovů pro seniory vám musíme sdělit, že se oba naše domy momentálně nacházejí v karanténě, a proto vás sem ještě nemůžeme pustit.


Všichni s negativním výsledkem jsou pravidelně testováni (obyvatelé každých 10 dní a zaměstnanci každých 5 dní) do doby, než vyprší karanténa všem pozitivně testovaným klientům. Karanténa bývá obvykle 10 dní a pokud jsou poslední 3 dny u kohokoli bez příznaků nemoci covid-19, pak se karanténa ukončuje.


Ukončení karantény pro celý dům je možné v momentě, kdy se neobjeví žádný pozitivní test. Teprve potom bude možné domy otevřít návštěvám.


Víme, že pro vás i pro vaše blízké je toto období už dlouhé, proto vás prosíme o udržování kontaktu telefonicky, písemně, formou balíčků a pokud byste měli zájem o Skype nebo jinou formu videohovoru, kontaktujte prosím v Thákurové paní Danu Votrubovou (telefon 776 428 178) a ve Cvičebné paní Markétu Píšovou (telefon 733 538 654).


Pevně věříme, že se naši klienti i zaměstnanci brzy uzdraví, karanténu budeme moci ukončit a co nejdříve se budeme moci setkávat tak, jak jsme byli zvyklí.


Děkujeme za vaši pomoc, podporu a spolupráci a těšíme se na vás.

 

Eva Kalhousová a celý tým Domova

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

1. prosince 2020

 

První adventní neděli přišli studenti Mezinárodní konzervatoře Zdenka, Kristýna a Tadeáš. Z prostoru recepce zahráli a zazpívali do rozhlasu vánoční koledy. Děkujeme a budeme se těšit i v následujících adventních nedělích na jejich vystoupení.

 

VIDEO ZDE:

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

26. listopadu 2020

 

Dopis dobrovolníkům v objektu Thákurova

 

Dobrý den všem,


nejprve bych Vám všem z celého srdce ráda poděkovala za vaši práci v našem Domově. Vaše ochota pečovat o ty, kteří sami pomoc potřebují, a s těmi, kteří museli zvládnout mnohonásobek své běžné práce, je určitě nedocenitelná. Dohromady jste tu odvedli přes 1550 hodin práce, a to rozhodně není málo.

 

Někteří z vás si tu doplnili povinnou praxi, někteří přišli, aniž by věděli, že můžeme za práci zaplatit. Ráda bych poprosila ty, kteří nemohou nebo nechtějí z různých důvodů podepsat Dohodu o provedení práce, aby se mi ozvali nejpozději v pondělí, 30/11. S ostatními se pak spojím ohledně nutných podpisů k úspěšnému uzavření naší spolupráce.

 

Neodmyslitelnou zásluhu na tom, že všechno báječně klaplo, měl i náš společný prostředník Červený kříž s našimi úžasnými koordinátory v čele s neunavitelnou a milou Terezou Čápovou a vždy neskutečně ochotnou a flexibilní Jarkou Markovou, která se tu velmi často zastavila s dalšími a dalšími bonusy pro vás/nás všechny - od oblečků po nápoje.

 

Ještě jednou veliké děkuji vám všem a největší díky putuje od naší paní ředitelky Evy Kalhousové

 

 

Eva Illnerová


 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

25. listopadu 2020

 

Dobrý den,
po delší odmlce se opět ozývám z informacemi z našeho Domova.


Odmlka byla způsobená z časových důvodů. Všichni jsme se zapojili do pomoci klientům, kteří onemocněli v budově Thákurova. Onemocněla velká část personálu – vedoucí sestra, staniční sestry ze všech úseků. Byly to strašné dny naplněné úzkostí a strachem o zdraví a životy.


Přišli nám pomoci dobrovolníci z Českého červeného kříže. Rychle se seznamovali s prostředím, učili se jména našich obyvatel a hlavně poznat, kde je potřeba přiložit ruku k dílu.
Bylo třeba zajišťovat přísun pomůcek, léků…


Pečovat o obyvatele bylo velice komplikované. Viděli jsme, že jsou vystrašení. Personál chodil v ochranných oblecích, neměli své sestřičky a nemohli z pokojů. Každý den si s nimi prostřednictvím rozhlasu povídám, informuji a vysvětluji, co se děje.


Všem rodinám telefonujeme, informujeme o zdravotním stavu.


Měříme pravidelně teplotu, kyslíkovou saturaci, konzultujeme s hygienou a lékaři. Při zhoršení zdravotního stavu voláme záchrannou službu. Den za dnem se situace zlepšuje, vrací se do služeb personál a koncem týdne se rozloučíme, s velikými díky, s našimi dobrovolníky.


Zdravotní stav obyvatel se stabilizuje, lepší se nálada. Pravidelně testujeme a doufáme, že se brzy zruší karanténa a hlavně, že se brzy uvidíte se svými příbuznými.


V budově Eliška je také nákaza u obyvatel i personálu, ale v menším rozsahu. Jsme v kontaktu s hygienou, lékaři. Personál je stabilní, nemocných je méně než v Thákurově .


Rodiny pravidelně informujeme. Víme, co a jak máme dělat a věřím, že budeme všichni brzy v pořádku.


Mnoha lidem bych chtěla poděkovat za podporu a pomoc. Udělám to, později, pozorně, abych na někoho nezapomněla.


Veliká podpora přišla po zveřejnění nepravdivé informace v médiích. Nevěděla jsem, kolik lidí nás zná, zná naši práci a neuvěřili zveřejněné informaci. Dostali jsme spoustu sladkostí, povzbudivých slov. Díky.


Dnes jsme dostali od dětí ze ZŠ J.A.Komenského stromečky s perníčky. Děti ze ZUŠ Jana Hanuše, které k nám nemohou chodit, nám nahráli svá hudební vystoupení na video.


Blíží se Vánoce, i k nám přichází jejich atmosféra klidu a míru. Budeme vzpomínat na všechny, kteří již s námi nebudou.
Za nás všechny slibuji, že si je hezky užijeme .

Vaše Eva Kalhousová

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

19. listopadu 2020

 

Děkovný dopis zaměstnancům Domova nám zaslala zastupitelka HMP, ing. Mariana Čapková. Přečíst si ho můžete ZDE

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

18. listopadu 2020

 

Zpráva o naší péči pro všechny příbuzné a blízké klientů


Dobrý den,
Pro osvětlení epidemické situace v našem objektu Thákurova Vám posílám stručný souhrn za posledních 14 dní.


5.11.2020 pozitivní test PCR zdravotní sestry, která pracuje na pozici úsekové sestry na 2.patře. Následuje domácí karanténa všech jejích kolegů, se kterými byla v kontaktu vyhodnoceném jako nebezpečný (porada v kanceláři vedoucí sestry)

 

7.11.2020 pozitivní test PCR zdravotní sestry, která pracuje na pozici vrchní sestry objektu Thákurova

 

11.11.2020 bylo po celoplošném PCR testování vyhodnoceno 87 pozitivních uživatelů a 29 zaměstnanců.
Ihned jsme se spojili s hygienou, nastavili přísná karanténní opatření. Ještě týž den jsme oslovili ing. Denisu Kroužkovou, specialistku integrovaného záchranného systému HLMP. V odpoledních hodinách jsme se sešli za přísných bezpečnostních podmínek před budovou, abychom prodiskutovali situaci a možnosti pomoci. Na schůzce byli přítomni zástupci všech složek integrovaného záchranného systému, dále paní Milada Mastná, paní Mariana Čapková z MHMP, starosta MČ Praha6 Ondřej Kolář a specialistka krizového řízení paní Sára Lindová. Za Domov byla vedle mne přítomna vrchní sestra objektu Cvičebná Lenka Hodíková a zástupkyně ředitele Alena Pakostová.


12.11.2020 dorazili první dobrovolníci ČČK a nastoupili do služeb


13.11.2020 do služby v objektu Thákurova nastoupili 4 kmenoví zaměstnanci z objektu Cvičebná, kteří budou v Thákurově pracovat až do skončení karantény.
Ředitelka oslovila po konzultaci s MHMP Létající krizový tým, aby přijeli zhodnotit zdravotní stav všech klientů. Lékař LKT byl v telefonickém spojení s hlavní sestrou a ujistil ji, že situace je zvládnutelná, nicméně navrhl k hospitalizaci 6 klientů s počínajícími příznaky Covidu. K tomuto dni bylo celkem bylo hospitalizovaných 9 klientů.


15.11.2020 další 1 hospitalizace


16.11.2020 5 hospitalizací. PCR testy provedeny u 28 dosud negativních klientů s výsledkem 10 pozitivních, z toho žádný pozitivní nález na 3. a 4. patře. Ostatní pozitivně testovaní v předchozím termínu jsou stále v karanténě do 20.11.2020


17.11. 4 hospitalizace


18.11.2020 velká vizita naší smluvní doktorky MUDr. Zdobínské

 

Z ošetřovatelského hlediska pravidelně kontrolujeme teplotu, saturaci kyslíkem a hydrataci klientů, zdravotní stav telefonicky konzultujeme s hlavní sestrou a paní doktorkou. Jsme plně zásobeni ochrannými pomůckami, striktně dbáme na jejich používání.
Jsme v kontaktu se všemi rodinami, informujeme o zdravotním stavu klientů.

Ráda bych osvětlila nešťastnou zprávu v médiích – naše paní doktorka údajně odmítla pečovat o uživatele a 14 dní nepřišla do práce. Podle zákona o sociálních službách poskytujeme nepřetržitou pečovatelská službu (pomoc se stravováním, hygienou, pohybem) a nepřetržitá ošetřovatelskou službu (podávání léků, měření tlaku, převazy, injekce, následování pokynů ošetřujícího lékaře). Nejsme zdravotnické zařízení, lékaře máme pouze nasmlouvaného na určité ordinační hodiny ( v Thákurově na středeční dopoledne). Představa, že nasmlouvaný lékař by měl ordinovat v sociálním zařízení každý den je tedy naprosto nesprávná.
V inkriminovaných 14 dnech paní doktorka skutečně nepřišla ve středu 11.11.2020 do práce, ale byla to předem nahlášená nepřítomnost, kdy se zdravotnickým personálem vykomunikovala vše potřebné a předepsala medikaci a recepty.

 

 

Eva Kalhousová

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

17. listopadu 2020

 

Sdílíme s Vámi reakci pana starosty MČ Praha 6. Jeho slova nás velmi podpořila...

 


Stojím za vedením a personálem Domova pro seniory Elišky Purkyňové a odmítám nařčení o zanedbání péče, která se dnes objevila v médiích. Paní ředitelka Kalhousová a celý kolektiv Domova věnuje péči o klienty domova maximální úsilí a péči. Nevěřte prosím pomluvám, které ve své nenávisti a zapšklosti šíří lidé, kteří se v domově nikdy ani nebyli podívat, i když ho mají na starosti. Mrzí mě, že i v takto těžké chvíli jsme svědky podpásovek a pomluv. Všem zaměstnancům i dobrovolníkům v Domově z celého srdce děkuji za jejich nadlidské nasazení a doufám, že je několik pomluv neodradí od jejich práce.

 

Ondřej Kolář


 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

17. listopadu 2020

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

 

prosím, věnujte pozornost následujícímu textu z portálu Seznam.cz, který uvádí na pravou míru včerejší článek. Děkujeme Vám za důvěru, věřte, že děláme vše pro to, aby bylo o Vaše příbuzné a známé i v této nepříznivé situaci postaráno.

 

Jenom malý povzdech - potřebujeme slova podpory a uznání a snad nemám víc, co bych k tomu řekla...

 

 

Lékařka odmítla ošetřit nakažené? Není to pravda, brání ji domov seniorů


Anežka Čermáková

včera 14:12
aktualizováno • včera 18:46

AKTUALIZOVÁNO. Tvrzení záchranné služby, že praktická lékařka odmítla vyšetřit seniory nakažené covidem-19, se podle domova seniorů nezakládá na pravdě.

Není to tak, jak se původně psalo, uvádí na pravou míru informace pražský domov pro seniory v Thákurově ulici. Podle původního sdělení praktická lékařka, která má s domovem smlouvu, odmítla ošetřit seniory z důvodu nákazy covidem-19. Seznam Zprávy hovořily s ředitelkou domova, zástupkyní a vrchní sestrou, které toto nařčení odmítly.

 

V sobotu 14. listopadu přijel do domova takzvaný létající krizový tým záchranné služby. Do nemocnice odvezl šest seniorů, kteří měli zhoršený stav nemoci covid-19, a několika pacientům předepsal antibiotika.

 

Podle zjištění létajícího týmu údajně praktická lékařka odmítla ošetřit nakažené seniory. "To není vůbec pravda," sdělila Seznam Zprávám ředitelka domova Eva Kalhousová, která zároveň dodává, že toto sdělení záchranné služby domovu moc ublížilo.


"Paní doktorka ordinuje každou středu a i 4. listopadu u nás normálně byla celé dopoledne. Za týden jedenáctého, protože se dělaly výtěry, byla pouze na telefonu. Konzultovala s námi jakákoliv antibiotika, napsala lidem recepty a neměli jsme žádný problém, takže v našem domově opravdu je zajištěna lékařská péče jedenkrát v týdnu a další konzultace jsou po telefonu," vysvětluje vrchní sestra domova, že s lékařkou je domov neustále v kontaktu.

 

"Zrovna tu jednu středu tam shodou okolností nebyla, ale bylo to takhle domluvené a my jí vždy voláme, když se něco děje. Ona má jinak svou vlastní ordinaci. Vznikla z toho zpráva, že jsme tam 14 dní naprosto bezprizorně a nic neřešíme. To ale není pravda," vysvětluje nedorozumění zástupkyně ředitelky Alena Pakostová.


Celý příběh začal tím, že v domově byla nakažená jedna zaměstnankyně. Z tohoto důvodu se provedlo celoplošné testování domova. "To bylo v úterý a ve středu jsme zjistili, že už je poměrně vysoké číslo mezi klienty i mezi zaměstnanci," vysvětluje Pakostová. V pátek se zhoršil stav jednoho seniora v domově, a tak se vedení rozhodlo zavolat záchrannou službu. "Ono to bylo tak, že jak jsme se postupně dovídali výsledky testů a ti lidé byli pozitivní, tak postupně, jak se zhoršili, jsme je odváželi do nemocnice, ale pak ten stav byl horší, tak jsem si myslela, že než volat paní doktorku, bude lepší volat záchrannou službu, která je operativnější," vysvětlila Seznam Zprávám ředitelka domova Kalhousová.

 

V pátek tedy přijela záchranná služba kvůli zhoršujícímu se stavu jednoho seniora. Poté se záchranná služba spojila s ředitelkou domova a v sobotu tam přijel létající krizový tým. "Všechny lidi zkontrolovali, za což jsme jim byli strašně vděční. Udělali tam velkou vizitu a rozhodli se skutečně několika lidem nasadit antibiotika. A šest lidí odvezli do nemocnice kvůli saturaci kyslíkem, ale žádné drama, jenom to tam takto ošetřili," popisuje situaci Pakostová.


Vzniklo nedorozumění

Tisková mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová sdělila Seznam Zprávám, že domov důchodců požádal o součinnost záchrannou službu a zřizovatel tuto pomoc schválil. Na základě toho v sobotu do domova přijeli.

 

"Na základě zjištění na místě události jsme zjistili, že tam více jak 14 dní lékař nebyl. Každé zařízení, jako je domov důchodců, má za povinnost zajistit nějakou lékařskou péči pacientům. A údajně ta lékařka odmítla pacienty navštívit z důvodu covidu," řekla Seznam Zprávám Poštová.

 

"Jestli se nepletu, tak to bylo sděleno létajícímu týmu od vedení domova," odpověděla Poštová na otázku, od koho se dozvěděli, že praktická lékařka odmítla ošetřit seniory. Záchranná služba vydala i tiskovou zprávu, kde se nachází toto sdělení.

 

"Někdo ze záchranky se ptal personálu, kde je paní doktorka, a někdo řekl, že tam vůbec není a nebyla tam 14 dní, takže z toho vzniklo to nedorozumění. Není to tak, že by odmítla přijít," vysvětluje Pakostová.


Takzvané létající týmy záchranářů fungovaly již na jaře při první vlně pandemie nového koronaviru. Jejich práci Praha obnovila na začátku října. Tým tvoří lékař, sestra, medici a spolupracující specialisté. Kromě konzultací pomáhají zdravotníci přímo v zařízeních a zajišťují pomoc se zdravotní péčí a ve spolupráci s hygienickou službou nastavují karanténní opatření. Poskytují rovněž léky, ochranné pomůcky nebo psychologickou pomoc.

 

AKTUALIZACE: Původní text ČTK jsme autorsky aktualizovali v plném rozsahu. Domov seniorů popřel informaci, že by místní lékařka odmítla nakažené klienty domova ošetřit.

 

 

 


 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

16. listopadu 2020

 

Dobrý den, čtenáři našich webových stránek.


Připravuji pro Vás delší informaci o situaci v našem Domově. V současné době ale všichni pracujeme přednostně na zajištění péče o naše obyvatele.


Na portálu Seznam.cz se objevila nepravdivá informace o nezajištění lékařské péče v budově Thákurova. Je to naprosté zkreslování a nepravdivé překrucování situace. S redakcí Seznamu jsme se již spojili a bylo nám přislíbeno, že dojde k urychlené nápravě. Pomoc při řešení této situace nabídl starosta MČ Praha 6 Ondřej Kolář.


Prosím, věřte nám, že děláme vše pro to, aby se situace zklidňovala. Péči máme zajištěnou našimi pracovníky ve spolupráci s Českým červeným křížem, odborem zdravotnictví a sociální péče MHMP a mnoha dalšími, kteří nabízejí pomoc.

 

Zvládneme to.

 

Vaše Eva Kalhousová

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

3. listopadu 2020

 

Dobrý den přeji Vám všem, kteří se díváte na naše stránky.

 

Máme pro Vás pár videí a fotografií z našich aktivit. Snažíme se zahnat starost, která provází naše dny.

Bavíme se o hezkých věcech, vyrábíme pěkné předměty, které zdobí naše prostory.  Občas to tu voní, pečeme a vaříme pro vlastní potěšení.

 

Obyvatelé, kteří nemohou na společné akce, navštěvujeme  na pokojích. Na setkávání s Vámi používáme Skype.

 

Víme, že se Vám stýská. Musíme vydržet, určitě bude lépe.

Čeká nás pravidelné testování. Je to náročný úkol. Tak si držme palce!

 

Buďte hlavně zdraví. My se také moc snažíme.

Vaše Eva Kalhousová


videa:

 

 

fotky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

13. října 2020

 

Dobrý den,


přes veškerou snahu minulých dní co nejvíce zachovat možnost kontaktu s Vašimi blízkými jsme bohužel přinuceni uzavřít náš Domov veškerým návštěvám i možnostem vycházek mimo budovu. Postupujeme tak v souladu s nařízením vlády ČR z 12. 10. 2020.


Pevně doufáme, že tato situace bude trvat jen po nezbytně dlouhou dobu, a podnikneme veškeré kroky, jak kontakt s rodinami zajistit distanční formou – telefon, Skype, korespondence, balíčky na recepci.


Děkujeme za pochopení a ujišťujeme Vás, že pro bezpečnost Vašich blízkých uděláme maximum.

 

Eva Kalhousová, ředitelka DSEP
a celý tým DSEP

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

12. října 2020

 

Dobrý den,


epidemická situace je den ode dne závažnější, v zájmu ochrany Vašich blízkých musíme tedy zpřísnit pravidla návštěv.
Zahrada ve Cvičebné je součástí Domova, návštěvy na zahradě musíme tedy zrušit.


Pokud si budete Vaše blízké brát mimo prostory Domova, zvažte pečlivě jejich zdravotní kondici a počasí.


Návštěvy v Domově budou probíhat v omezeném režimu. V obou domech bude vyhrazen prostor pro setkávání, kde budeme udržovat hygienické podmínky včetně dezinfekce.


Pravidla pro návštěvy:
• u jednoho klienta je možná maximálně jedna návštěva týdně, a to pouze jednoho člena rodiny.
• návštěva bude v maximální délce 30 minut, abychom zvládli kapacitu a dezinfekci.
• přineste si, prosím, čistou roušku, která bude k použití pouze pro konkrétní návštěvu


Termíny všech návštěv včetně těch mimo prostory Domova je třeba telefonicky rezervovat – Eva Illnerová, mobil 775 873 423. Při telefonickém kontaktu prosíme o trpělivost, hovorů je opravdu hodně.


Výjimky z těchto pravidel tvoří klienti s určenými opatrovníky a klienti v terminálním stadiu (rozhoduje lékař a vrchní sestra).


Balíčky na recepcích přijímáme ve standardním režimu, rádi zprostředkujeme telefonické a skypové hovory.

Děkujeme za spolupráci a Vaše pochopení této situace

Eva Kalhousová a celý kolektiv DSEP

 

Eva Kalhousová a celý kolektiv DSEP

Termíny všech návštěv včetně těch mimo prostory Domova je třeba telefonicky rezervovat – Eva I----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

9. října 2020

 

Dobrý den,


Rádi bychom vás informovali o změně režimu návštěv v našem Domově od 12/10/2020, které jsou důsledkem nařízení vlády ČR z 8/10/2020.

 

- Návštěvy na jednotlivých patrech nejsou povoleny. Výjimkou jsou případy opatrovníků, paliativní péče, náhle zhoršeného zdravotního stavu (určí lékař nebo sestra ve službě) a v případech, kdy to vyžaduje psychický stav klientů nebo jejich sociální situace.

 

- Naši klienti mohou samozřejmě opouštět budovu a můžete se tak setkávat venku. Vzhledem k přicházejícímu podzimu a zhoršujícímu se počasí, nám samozřejmě záleží na zdraví našich klientů. Proto ve výjimečných případech umožníme návštěvy i ve vnitřních prostorách domova, na místech k tomu vyhrazených. Vzhledem k současné epidemiologické situaci zvažte prosím, je-li vaše návštěva opravdu nezbytná a v nutných případech si ji domluvte maximálně jednou za týden. Pokud na sobě pozorujete jakékoli příznaky infekce (COVID19, chřipka apod.), přesuňte raději návštěvu na jiný den.

 

- Pondělí budeme mít zavírací den pro nutné ionizace návštěvních prostor. Tento typ čištění je náročnější a potřebujeme na něj větší časový interval.

 

- Všechny návštěvy je třeba koordinovat s Evou Illnerovou, tel 775 873 423 (pracovní dny 8:30-16 hod) nebo e-mail info@dsepurkynove.cz. Prosíme o trpělivost, snažíme se vyřešit vaše požadavky na návštěvy v co nejkratší době.

 

- Balíčky a dopisy je možné předávat v obou domech tak, jak jste zvyklí (ve Cvičebné v zádveří na připravený vozík, v Thákurové oknem vedle hlavního vchodu)

 

- Videohovory je možné uskutečnit ve spolupráci s našimi aktivizačními pracovnicemi (Ve Cvičebné Markéta Píšová – tel: 733 538 654, v Thákurové Dana Votrubová – tel: 776 428 178)

 

- Očekáváme, že současná pravidla budou platit do konce vládního nařízení (tj. minimálně dva týdny). Sledujte prosím e-maily od našich sociálních pracovnic a naše webové stránky.

 

Snažíme se sami o maximálně zodpovědný přístup a věříme, že se podaří společnými silami toto složité období zvládnout.


Eva Kalhousová, ředitelka DSEP
a celý tým DSEP----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

24. září 2020

 

Vážení přátelé a rodinní příslušníci,


na Vaše četné dotazy a žádosti, zda by byl možný kontakt s příbuznými a blízkými v Domově, jsme se spojili s hygienickou stanici v Praze 6 a nechali si objasnit výklad nařízení Nařízení č. 11/20 Hygienické stanice hl. m. Prahy ze dne 18. 9. 2020. Bylo nám sděleno, že není možné bránit klientům v možnosti vycházení a kontaktů mimo budovu. Zákaz návštěv tedy platí pouze v uzavřených prostorách Domova.


S ohledem na tento výklad je návštěva možná na zahradě Domova (pouze ve Cvičebné, v Thákurově probíhá rekonstrukce) nebo jinde mimo budovu. Prosíme o nahlášení návštěvy den předem, abychom mohli naše klienty připravit a obléknout. Nahlašte návštěvu ve všední dny v rozmezí 8-16 hodin Evě Illnerové – tel: 775 873 423. Návštěvní hodiny budou tak, jak jste zvyklí: 13–17 hodin, ve čtvrtek 13-18 hodin. Výjimky jsou i nadále možné, je však nutná předchozí domluva.


V domluveném termínu návštěvy odveze personál klienta před budovu nebo na zahradu a sdělíte si předpokládaný čas návratu.


I nadále tedy trvá zákaz vstupu do budovy až na výjimky stanovené Nařízení č. 11/20 Hygienické stanice hl. m. Prahy.


Děkujeme za pochopení v této době plné zmatků a prosíme o trpělivost a pomoc personálu ve velmi náročném režimu návštěv.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

23. září 2020

 

JAK SE SPOJIT S NAŠIMI OBYVATELI A CO PRO NĚ MŮŽETE UDĚLAT?


Videohovory

- domluvte se s našimi aktivizačními pracovníky

- ve Cvičebné s Markétou Píšovou tel: 733 538 654, v Thákurové s Danou Votrubovou tel: 776 428 178

 

Balíčky

- přineste co si myslíte, že je potřeba a co udělá radost, my každý balíček označený jménem vydesinfikujeme a předáme
- Pokud chcete posílat jídlo, využívejte firmy Rohlík (Cvičebná) nebo Košík (Thákurova)


- Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte sociální pracovnice Vašich blízkých

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

23. září 2020

 

POZDRAV OD PANÍ ŘEDITELKY

 

Dobrý den vážení a milí, všichni, kteří navštěvujete naši webovou stránku.


Jistě již všichni víte, že jsou opět zakázané návštěvy v obou našich budovách. Přišlo to rychleji, než jsme čekali.


Ještě v pátek jsme připravovali některá opatření, která by zajistila větší opatrnost při návštěvách na pokojích a pomohla tak minimalizovat možnost přenosu nákazy. Nařízení hygieny náš předešlo již v pátek odpoledne.


Víme, že osobní kontakt je nenahraditelný a naši obyvatelé nejsou" virtuální generace", ale moc se snaží "jít s dobou". Na našem pravidelném posezení si přáli nahrát oblíbené filmy na přenosné nosiče.


Opět se připravujeme na intenzivní práci s tablety, abychom s vámi mohli navázat alespoň vizuální kontakt.


Chci Vás ujistit, že uděláme všechno proto, aby se Vaši příbuzní a známí necítili osamělí.
Připravujeme programy i v odpoledních hodinách. Obyvatelé, kteří mají omezenou pohyblivost, budou mít ještě větší péči na pokojích.


Jsme připraveni pracovat s velikým nasazením, které tato situace vyžaduje.
Prosím Vás o porozumění a i pomoc.


V jarních měsících jste nám nosili roušky a dárky pro obyvatele. U balíčku s rouškami bylo poděkování, pozdrav, vzkaz. Bylo to úžasné a ta sounáležitost nám moc pomáhala. Prosím, připomeňme si tyto okamžiky a dohromady neznámou situaci zvládneme.


Mám vedle sebe skvělé kolegyně a kolegy. Něco jsme se naučili a víme, že se musíme hlavně spoléhat na sebe a na "zdravý selský rozum".


Je mi líto, že se nemůžeme potkat na pravidelných podvečerních setkáních rodin a známých našich obyvatel, byly to příjemné chvíle, na které jsem se těšila.


Nepřestávám se těšit, protože věřím, že se brzy opět uvidíme.


Přeji Vám pevné zdraví a optimismus.


Děkuji, že jste má slova přečetli, prosím, napište nám Vaše nápady, připomínky, nebo jen tak…

 

Vaše Eva Kalhousová

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

18. září 2020

 

Vážení návštěvníci,

v návaznosti na Nařízení č. 11/20 Hygienické stanice hl. m. Prahy (z 18.9.2020, 16hod) je k naší veliké lítosti Domov od 18. 9. 2020 od 18:00 uzavřen pro návštěvy.

O jakékoli změně Vás budeme informovat přes naše pracovníky, zde na webu a/nebo vývěskou na našich budovách.

 

V případě jakýchkoli dotazů se můžete obracet na

Evu Illnerovou

eva.illnerova@dsepurkynove.cz, tel.: 775 873 423

 

Doufáme, že toto opatření nebude trvat dlouho. Budeme se snažit udržovat všechny společné aktivity uvnitř domu tak, abychom zpestřili pobyt Vašich blízkých, jak nejlépe umíme.

 

Eva kalhousová,

ředitelka DSEP

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

3. září 2020

 

Dne 8. září 2020 bude v objektu Cvičebná plánovaná odstávka elektřiny. Z tohoto důvodu jsme nuceni zrušit na celý den možnost návštěv. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás kterýkoli jiný den v týdnu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2. září 2020

 

Dne 18. června jsme uspořádali turnaj v kuželkách na oddělení se zvláštním režimem. Vyhráli všichni zúčastnění, kteří si navzájem fandili.
20. července jsme si na zahradě uspořádali odpolední grilování s poslechem hudby. Tento den tu s námi byli i zdravotní klauni a tak nás přišli pozdravit a zatančit si s námi. Ugrilované klobásky ochutnali všichni, i když nebyli na zahradě. Počasí vyšlo krásné, nálada byla skvělá a všichni si moc pochutnali.

V úterý 28. července jsem se sešli v klubovně, abychom společně háčkovali. I když jsme dlouho neháčkovali, dopadlo to výborně a užili jsme si společně strávený čas.

Ve čtvrtek 30. července jsme společnými silami upekli slané tyčinky. Jako základ jsme použili listové těsto, které jsme potřeli vajíčkem a podle chuti dali koření nebo sýr. Celým domem se linula vůně, která byla pozvánkou na pátek, kdy jsme tyčinky společně snědli..

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. září 2020

 

7. července díky projektu Hrajeme do oken našim seniorům úchvatně zazpívala operní pěvkyně Ada Bílková za klavírního doprovodu Ahmada Hedara. Vystoupila s programem Láska k české hudbě, ve které představila nejkrásnější české písně a operní árie.
Ve čtvrtek 20. srpna jsme na zahradě Domova seniorů Elišky Purkyňové přivítali vzácnou návštěvu, zpěvačku a herečku paní Pavlínu Filipovskou. Paní Filipovská zavzpomínala na některé své kolegy, na léta strávená v divadle Semafor a zazpívala své největší hity. Zahradní besedy se zúčastnilo velké množství klientů, kteří byli z paní Filipovské nadšení.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

29.července 2020

 

Dobrý den,

Rádi bychom vyvrátili krátkou reportáž z médií z 28/7/2020 a ubezpečili vás, že
v našem domově COVID19 není.

Zveřejněnou informaci o situaci v domově s námi nikdo nekonzultoval. Momentálně pracujeme na uvedení této zprávy na pravou míru.

Návštěvy probíhají stále celý týden 13-17hod, ve čtvrtek 13-18hod.

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na náš e-mail (info@dsepurkynove.cz) nebo na telefonní číslo 775 873 423 (Eva Illnerová)

Těšíme se na vás

 

Eva Kalhousová a celý tým DSE Purkyňové

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

16. července 2020

 

Dobrý den,


od 20. července nově prodlužujeme návštěvní hodiny - každý den 13 - 17 h a ve čtvrtek 13 - 18 h.


I nadále vás prosíme o dodržování hygienických opatření (rouška, dezinfekce) a z důvodu případného trasování o registraci návštěvy při vstupu do budovy.


V naléhavých případech je možnost individuální domluvy návštěvy mimo uvedené hodiny. Je třeba tuto situaci předem nahlásit – v objektu Thákurova paní Volné (604 232 166) a v objektu Cvičebná paní Illnerové (775 873 423).


Jsme si vědomi skutečnosti, že náš Domov ještě není přístupný tak, jak jste byli zvyklí. Všemi opatřeními, která děláme, se stále snažíme vaše blízké chránit.

 

Eva Kalhousová, ředitelka


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

3. července 2020

 

 

 

Od začátku situace kolem COVID jsme více než kdy jindy ocenili vaši přízeň a velkou dávku pomoci.
Rádi bychom poděkovali všem, kteří neváhali slevit ze svého pohodlí a podělili se s námi o své výrobky, finance, často i o své síly.


Seznam našich pomocníků není určitě kompletní, protože někteří jste pomáhali anonymně.
Pomohli nám:
Nadace Charta 77
Boogie Films
APOS Brno s.r.o.
Kytky od Pepy
Rohlík.cz
Košík.cz
Konto Bariéry
Veolia Energie ČR a.s.
Kiwanis Golden Prague
Autoškola Crkva
Oriflame Cosmetics ČR
Avon Cosmetics spol. s r.o.
Mattoni 1873 a.s.
Jiří Lípa
Dominik Hašek
Škola TGM v Ruzyni
Nadace Lepší senior
Dukane IAS
BigBoard Praha a.s.
Blanka a Jaroslav Boháčovi
Manufaktura a Pražská pomoc
Dobrovolníci 1.LF UK
Kaufland Management ČR s r.o.
Simona Bagarová a Management pro neziskovky
Judyta Matyášová
Bára Sovinská, Renata a Milan Maďarovi a Petr Kostrhun
AD Dispečink s r.o.
Vladimír Vala
Rodina pana Zrzaveckého
Městská část Praha 6
Kateřina Beránková
Švecbus autodoprava
Ivana Šatrová a Roušky seniorům
Kateřina Vokounová a Módní salon Windsors
VOŠON a SPŠO
KIFO s r.o.
Indulona (Sarantis Czech Republic s.r.o.)
Centrum sociálních služeb Praha
Ministerstvo vnitra ČR
Digibro s r.o.
tPower racing s r.o.
Sbor dobrovolných hasičů Králův Dvůr
Technická fakulta ČZU v Praze
Buď lepší a Veronika Palucaj
Petra Zdražilová
Andrea Součková
Břevnovský klášter
Restaurace Tomlin v Dejvicích
HoppyGo s r.o.
Škoda Auto ČR
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR
Nestlé Česko s r.o.
Pavel Hajn
Vebatrade – Plus
Maxxslužby.cz
H. Kolářová
Andrea a Radka Součkovy
Martina Zábranská, Drahomíra Hýsková, Ivana a Tereza Flíglovy
EPH Covid-19 tým

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

26. června 2020

 

 

 

Dobrý den,
po velmi dlouhém čekání máme pro všechny příznivou zprávu, v našem domě ve Cvičebné můžeme ukončit karanténu a od pondělí 29.6.2020 přivítat návštěvy.
Stále nám záleží na maximální ochraně zdraví vašich blízkých, proto musíme trvat na těchto základních opatřeních pro návštěvy:
- Doba návštěv je zpočátku určena od 14 do 17 hod (pondělí-neděle)
- Každá návštěva se bude registrovat na recepci, kde budeme zároveň měřit teplotu a kontrolovat ochranné prostředky (roušky a desinfekci rukou)
- Na pokoje bude návštěvy uvádět zdravotnický personál daného patra, zvažte možnost využití naší zahrady
- Omezte prosím počet návštěvníků k jednomu klientovi na 2 osoby ve stejnou dobu
- Maximální délka návštěvy je v tomto režimu 40 min, snažíme se umožnit co největší počet návštěv
- Spoléháme na vaši zodpovědnost, a doufáme, že přijdete pouze pokud se sami cítíte opravdu zdrávi
V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na náš e-mail (info@dsepurkynove.cz) nebo na telefonní číslo 775 873 423 (Eva Illnerová)
Těšíme se na vás a doufáme v co nejrychlejší návrat k běžnému chodu domova.
Eva Kalhousová a celý tým DSE Purkyňové

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. června 2020

 

Dobrý den,

na základě dotazů ohledně návštěvní doby v našem domě v ulici Thákurova bychom vás rádi informovali o důvodu uzavření domova v neděli 14.6.2020. Momentálně pracujeme na dlouho očekávané rekonstrukci zahrady a právě dokončujeme práce, které víří prach. Díky současnému počasí musíme čelit i většímu roznášení bláta z vnějších prostor dovnitř. Vzhledem k dalšímu rozvolňování, které nás od pondělí čeká, máme na neděli naplánovaný větší úklid včetně desinfekce.

Další týdny již bude Domov pro návštěvy otevřen celý týden 13 – 16 h. Toto časové omezení je dáno nutností personálně zajistit doprovod návštěv na jednotlivé pokoje.

Těšíme se na vás a doufáme v i nadále se uvolňující režim bez COVID19. Pravidla návštěv budeme co nejčastěji aktualizovat podle vývoje situace.

 

Budu ráda, když nám sdělíte svoje názory a připomínky k naší práci na e-mailové adrese info@dsepurkynove.cz.

Budeme hledat společně bezpečnost pro Vaše příbuzné.


 

Děkujeme za pochopení a za spolupráci,


 

Eva Kalhousová a celý tým v Thákurově 10


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

12. června 2020

 

Vážení příznivci Domova,

chtěli bychom se s Vámi touto cestou podělit o podporu a uznání našeho zřizovatele

Hlavního města Prahy.

 

Odkaz zde:

 

Dopis_1.pdf

Dopis_2.pdf


 

Děkujeme,


 

Eva Kalhousová a celý tým DS Elišky Purkyňové


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


9. června 2020

 

Návštěvy od 15. června do 1. července 2020

 

THÁKUROVA 10

• Návštěvy budou i nadále probíhat od 13 do 16 hod pondělí-sobota (v neděli budeme provádět důkladnou desinfekci prostor)

• Ke každému klientovi bude možná návštěva 2 osob ve stejnou dobu.

• Na dvoulůžkových pokojích se budou návštěvy střídat (ke každému klientovi návštěva v různou dobu).

• Na návštěvy již nebude nutná registrace

• Spoléháme na Vaši zodpovědnost vůci Vašim blízkým a prosíme o dodržování základních pravidel – nošení čisté roušky při kontaktu, rukavice, budeme vám i nadále při příchodu měřit teplotu a vyplňovat s vámi čestné prohlášení. Během návštěvy prosíme o dodržování pokynů našich zaměstnanců.

 

CVIČEBNÁ 9

Vzhledem k vyhlášené karanténě je náš dům bohužel ještě uzavřen. Sledujte, prosím, naše webové stránky, kde vás budeme průběžně informovat o jakýchkoli změnách.

 


 

Děkujeme,


 

Eva Kalhousová a celý tým DS Elišky Purkyňové


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

4. června 2020

 

Vzhledem k neočekávané karanténní situaci v domě Eliška ve Cvičebné jsme bohužel nuceni posunout možnost návštěv minimálně o jeden týden (od 15.6.). Tento termín bude záviset na vývoji situace v našem zařízení. Všichni klienti jsou s tímto opatřením seznámeni. I během těchto omezení se umíme o všechny vaše blízké postarat. Od dnešního dne (4.6.) můžete nosit balíčky na recepci, vše bude před předáním řádně vydesinfikováno.

Návštěvy v Thákurové probíhají zatím ve omezeném režimu s ohledem na uspořádání ubytovacích prostor a mobilitu klientů. Každou návštěvu budeme řešit individuálně.

Prosíme návštěvníky o pochopení a spolupráci se zaměstnanci.


Věříme, že s Vaší podporou tuto situaci zvládneme,


 

Děkujeme,


 

Eva Kalhousová a celý tým DS Elišky Purkyňové


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

21. května 2020

 

Dobrý den,

 

od 25.5. 2020 povolila vláda návštěvy v sociálních zařízeních a uvolnila řadu dalších omezení v souvislosti s přítomností viru COVID19. Jistě se zajímáte o možnost navštívit po dlouhé přestávce své příbuzné nebo známé, kteří žijí v obou našich domech.

 

Po domluvě s naší lékařkou budou v rámci karanténních opatření umožněny návštěvy v následujícím rěžimu:

 

CVIČEBNÁ (BUDOVA ELIŠKA):

 

Návštěvy budou možné pravděpodobně od 8. 6. 2020. Předpokládaná doba každé návštevy bude max 40 min. Návštěvní hodiny budou každý den kromě neděle od 13:00 do 16:00 a je potřeba se na ně předem přihlásit.

• Své časové možnosti pro návštěvy posílejte prosím písemně na e-mail info@dsepurkynove.cz nebo telefonicky na 775 873 423 (8:30-17:00). Termín Vám vždy ještě před návštěvou potvrdíme.

• Ke každému klientovi bude možné pustit pouze jednoho rodinného příslušníka na předem stanovenou dobu návštěvy. Na dvoulůžkových pokojích se budou rodinní příslušníci střídat, návštěva u obou klientů najednou nebude možná.

• Každá návštěva si bude muset přinést vlastní čistou roušku a nepoužité rukavice. Všechny přinesené předměty budou muset být desinfikovány, proto prosím berte při výběru věcí ohled na jejich desinfikovatelnost.

• Při vstupu do budovy bude každý návštěvník řádně poučen o upravených pravidlech návštěv a bude podepisovat čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

• Své rodinné příslušníky si budete moci vzít na zahradu.

• Během změněného režimu návštěv nebude fungovat pokladna.

 

THÁKUROVA 10:

 

V budově Thákurova bude od 25.5. do 8.6. vyčleněn prostor pro návštěvy pouze mimo ubytovací prostory pro klienty. Předpokládaná doba každé návštevy bude max 40 min. Návštěvní hodiny budou každý den kromě neděle od 13:00 do 16:00 a je potřeba se na ně předem přihlásit.

• Své časové možnosti pro návštěvy posílejte prosím písemně na e-mail info@dsepurkynove.cz nebo telefonicky na 775 873 423 (8:30-17:00). Termín Vám vždy ještě před návštěvou potvrdíme.

• Každá návštěva si bude muset přinést vlastní čistou roušku a nepoužité rukavice. Všechny přinesené předměty budou muset být desinfikovány, proto prosím berte při výběru věcí ohled na jejich desinfikovatelnost.

• Při vstupu do budovy bude každý návštěvník řádně poučen o upravených pravidlech návštěv a bude podepisovat čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

 

Volnější režim návštěv v budově Thákurova bude pravděpodobně od 8.6.2020 a bude probíhat v tomto režimu:

• I nadále bude předpokládaná doba každé návštevy max 40 min. Návštěvní hodiny budou každý den kromě neděle od 13:00 do 16:00 a je potřeba se na ně předem přihlásit.

• Své časové možnosti pro návštěvy posílejte prosím písemně na e-mail info@dsepurkynove.cz nebo telefonicky na 775 873 423 (8:30-17:00). Termín Vám vždy ještě před návštěvou potvrdíme.

• Ke každému klientovi bude možné pustit pouze jednoho rodinného příslušníka na předem stanovenou dobu návštěvy. Při návštěvě na pokoji se na dvoulůžkových pokojích budou rodinní příslušníci střídat, návštěva u obou klientů najednou nebude možná.

• Každá návštěva si bude muset přinést vlastní čistou roušku a nepoužité rukavice. Všechny přinesené předměty budou muset být desinfikovány, proto prosím berte při výběru věcí ohled na jejich desinfikovatelnost.

• Při vstupu do budovy bude každý návštěvník řádně poučen o upravených pravidlech návštěv a bude podepisovat čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

• Během změněného režimu návštěv nebude fungovat pokladna.

 

 

ROZVRH HODIN A PRAVIDLA NÁVŠTĚVY SE MOHOU MĚNIT BEZ PŘEDCHOZÍHO UPOZORNĚNÍ PODLE AKTUÁLNÍ SITUACE V DOMOVĚ.

 

Všechna tato opatření děláme z důvodu zajištění bezpečí obyvatel i personálu. Nechceme znovu uzavírat domov kvůli nedodržování současných hygienických pravidel. Chráníme tak Vás i Vaše blízké.

 

Věřím, že chápete naše obavy a budete naše doporučení o průběhu bezpečné návštěvy respektovat a dodržovat.

 

Všichni si přejeme, abychom se mohli co nejdříve setkávat tak, jak jsme byli zvyklí. Věřím, že vše společně zvládneme.

 

Eva Kalhousová, Ředitelka Domova pro seniory Elišky Purkyňové


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17. dubna 2020

 

Dobrý den, aktuální informace o nakupování na Rohlík.cz určená pro klienty v oblektu Cvičebná i Thákurova:

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

10. dubna 2020

 

Přeji dobrý den a děkuji, že jste si našli čas na naše stránky. Na obrázku vidíte personál z budovy Thákurova, který se ubytoval v prostorách rehabilitace. Střídají se po čtyřech dnech. Jejich obětavost je příkladná a moc jim děkuji. V budově Eliška máme připravený prostor pro karanténu. Všem to dalo hodně práce, aby odpovídal všem požadavkům. Pro případ nutnosti se přihlásilo dostatek personálu. Veliké díky za statečnost!


Snažíme se zajistit individuální dopravu do zaměstnání. Máme k dispozici nádherná auta od Škoda auto a řidiče od Liftaga.


Chtěla bych jmenovat každého, kdo v našich Domovech pracuje a poděkovat. Věřím, že i na to bude brzy čas.


Všichni se snažíme pečovat o naše obyvatele co nejlépe. Máme obavu o jejich zdraví a také víme, že nedostatkem kontaktu s příbuznými a okolím strádají . Z gymnázia T.G. Masaryka v Ruzyni jsme dostali zapůjčené notebooky s připojením na Skype. I to pomůže ke zprostředkování kontaktu. Čteme Vaše dopisy. Připravujeme co nejvíce zábavy. Těšíme se na vystoupení našich umělců za plotem.
V kuchyni se vymýšlejí jídla, která mají rádi, doplňujeme ovocem a sladkostmi.


Dostali jsme pro naše obyvatele velikonoční balíčky z Kauflandu a od Červeného kříže,
Dominik Hašek poslal nealkoholické nápoje,

Pan starosta Ondřej Kolář ovoce.


Děkuji za doma šité roušky. I malý balíček pomáhá a potěší.


Je to zvláštní doba, nikdo z nás nebyl na tuto situaci připraven. Náš krizový štáb diskutuje o každé maličkosti. Minimalizujeme možnosti přenosu nákazy. Snažíme se neudělat chybu.
Dostává se nám mnoho informací, musíme je "převést" do našich podmínek.


Věřte nám, že děláme vše, co můžeme a umíme.


Moc děkuji za Váš čas a zase příště něco napíšu. Moc mě to nejde…


Buďme všichni zdraví!
Vaše Eva Kalhousová


 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

30. března 2020

 

S ohledem na zvyšující se riziko nákazy onemocněním Covid 19 v domovech pro seniory se vedení DSEP rozhodlo s okamžitou platností ukončit předávání balíčků od rodin. Poštovní zásilky ( dopisy a pohledy) dále přijímáme a obyvatelům předáváme, stejně tak léky a zdravotní pomůcky, pokud mají obyvatelé svého lékaře. Nákupy potřebných věcí bude zajišťovat personál prostřednictvím internetového obchodu. Věříme, že situaci chápete, snažíme se o maximální bezpečí Vašich příbuzných a blízkých. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na Evu Illnerovou - tel. 775873423, email eva.illnerova@dsepurkynove.cz.

Eva Kalhousová, ředitelka Domova

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

24. března 2020

 

Děkujeme všem, kteří se rozhodli nás podpořit i finančně. Jejich dar bude určen na občerstvení - chlebíčky, zákusky, koláčky, což je osvědčený způsob, jak rozveselit naše obyvatele v této době odloučení od rodin a blízkých. Číslo účtu pro přijímání darů je 2001300039/6000

 

Eva Kalhousová, ředitelka Domova

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

24. března 2020

 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

24. března 2020

 

Chci vyjádřit obrovské díky všem, kteří nám pomáhají. Dobrovolnice spolupracují na recepci Domova a pomáhají s distribucí ochranných pomůcek personálu. Další dobré duše pro nás šijí ochranné roušky, které v dnešní době potřebujeme skutečně všichni. Mohu uvést alespoň některé z nich - Judita Matyášová a její dobrovolnická skupina, kolektiv divadla Minor, Národního divadla, MŠ Laudova, Jindřiška Dudziaková, Jana Kohoutová, Nora Fridrichová, Iva Šimandlová, Martina Zábranská, paní Švejcarová, Kateřina Košťálová, Kristýna Pastrńáková.

 

Eva Kalhousová, ředitelka Domova

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16. března 2020

 

Chtěli bychom touto cestou uklidnit rodiny a přátele našich obyvatel, že situace v Domově je v naprostém klidu. Zavedli jsme přísná bezpečnostní opatření s dostatečným předstihem, takže není třeba se obávat nějaké katastrofy. Náš personál je vybaven vším potřebným, péče bez jakýchkoli zádrhelů pokračuje.
Pokračuje i běžný život na patrech, zajišťujeme individuální aktivizaci na pokojích a jídelnách, zprostředkováváme kontakt s rodinami, máme možnost procházek po zahradě, funguje naše knihovna i bufet…
Máme velkou prosbu. Není v silách našeho personálu vyřizovat telefonickou komunikaci s rodinami. Na vedoucí úseků se proto obracejte, prosím, jen v opravdu nutných případech. Chceme Vás ubezpečit, že o jakýchkoli zdravotních problémech Vašich blízkých Vás budeme neprodleně informovat.
Pro obecné informace o současném režimu a opatřeních v Domově se obracejte na vedoucí sociálního oddělení Domova, Mgr. Alenu Pakostovou – mobil 733 536 491 mezi 8 – 16 hodinou.

 

Vedení Domova

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

28. února 2020

 

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

 

 

DOMOV PRO SENIORY "ELIŠKA" JE OD 27.2.2020 DO ODVOLÁNÍ PRO VŠECHNY NÁVŠTĚVY Z DŮVODU ONEMOCNĚNÍ DÝCHACÍCH CEST UZAVŘEN.

 

 

 

 

Pokud chcete zanechat pro své blízké na jednotlivých patrech přímé péče jakékoliv osobní věci, potraviny či podobně, prosíme o dodržení následujícího postupu:

 

 

 

 

- ZAZVONTĚ, PROSÍM, U VCHODOVÝCH DVEŘÍ

 

- PO VSTUPU SI VYDESINFIKUJTE RUCE NA RECEPCI (UMÍSTĚNO VLEVO ZA VCHODOVÝMI DVEŘMI)

 

- NA RECEPCI PŘEDEJTE JMÉNEM OZNAČENOU TAŠKU ČI BALÍČEK

 

- PŘI ODCHODU SI, PROSÍM, OPĚT VYDESINFIKUJTE RUCE

 

- PERSONÁL DOMOVA ZAJISTÍ DODÁVKU TAŠKY URČENOU KONKRÉTNÍMU UŽIVATELI

 

 

 

Děkujeme za pochopení

 

Vedení Domova pro seniory Eliška

 

 

 

VYJÁDŘENÍ ŘEDITELKY DOMOVA EVY KALHOUSOVÉ

Dobrý den, vážení rodinní příslušníci našich klientů, příznivci našeho Domova.

Sděluji Vám, že jsme uzavřeli budovu Eliška z důvodu výskytu infekčních onemocnění. Tento krok jsem udělala po doporučení odborníků. Vím, že je pro Vás obtížné přijmout fakt, že nemůžete navštívit své maminky, tatínky a všechny své známé. I pro ně je to hodně smutné. Budeme věnovat více času interní aktivizaci mimo běžný plán, budeme si povídat, prostě se společně zabavíme…

Svěřili jste nám své příbuzné do péče a my se snažíme je ochránit před komplikacemi, které by mohly nastat. Jsou to křehcí lidé a i "obyčejné" nachlazení je pro ně zdraví i života ohrožující.

Prosím, pochopte, že mé rozhodnutí bylo v tento okamžik jediné možné. Prosím, pomozte nám svým porozuměním k uklidnění situace a věřím, že brzy bude zase všechno v normálním režimu.

Budeme Vás informovat.

Dnes jsme měli velkou poradu za účasti radního MČ Prahy 6 Mariana Hoška a paní Sáry Lindové z krizového štábu MČ Prahy 6. Vzájemně jsme se informovali o všech současných problémech včetně případných opatřeních při výskytu koronaviru. Nepodléháme panice a věříme že vše dobře dopadne.

Věřte, že uděláme vše co bude v našich silách.

Děkuji Vám za pochopení.

Vaše Eva Kalhousová

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. ledna 2020

 

V adventním čase a o Vánocích naši klienti zažili na aktivizačním oddělení mnoho zajímavého. Dušan Bitala z Přístavu 7 nás učil zacházet s chytrými telefony, absolvovali jsme besedu se světoznámým geologem Ferrym Fediukem, děti ze ZŠ Duhovka s rodiči přišli na Mikulášskou besídku, zhlédli jsme krásné vystoupení ZUŠ Jana Hanuše a MŠ Motýlek, pekli jsme vánoční cukroví, proběhlo tradiční vánoční vystoupení Pěveckého sdružení pražských učitelek, navštívil nás pan místostarosta MČ Praha 6 s mladými sportovci a také jsme měli vánoční posezení s paní ředitelkou, jehož součástí bylo i hudební vystoupení.


 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. listopadu 2019

 

Na konci září jsme uspořádali zahradní slavnost při příležitosti otevření naší nové zahrady. Také jsme navštívili velmi zajímavou besedu s klimatologem Václavem Cílkem, která se konala ve vzdělávacím a kulturním centru Přístav 7. Společně jsme prožili dušičkové odpoledne, opět si užili vystoupení žáků ZUŠ Jana Hanuše nebo Čupr bab s harmonikářem Petrem a spolu s žáky ZŠ Červený vrch procestovali Anglii.


 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. listopadu 2019

 

V minulém měsíci našemu Domovu na půl roku bezplatně zapůjčila společnost ČSOB Leasing elektromobil Volkswagen e-Golf, který bude sloužit k přepravě klientů Domova na zdravotní vyšetření. Vůz je šetrný k životnímu prostředí a má možnost zaparkovat bez ohledu na parkovací zóny. Společnosti ČSOB Leasing vřele děkujeme a těšíme se na další spolupráci.
vedení Domova


 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

6. září 2019

 

Ředitelce Domova pro seniory Elišky Purkyňové, paní Evě Kalhousové, bylo při příležitosti Dne Prahy 6 uděleno čestné občanství. Informaci o tomo slavnostním aktu přinesl časopis Šestka, odkaz ZDE.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29. července 2019

 

Otevřený dopis ředitelky Domova pro seniory Elišky Purkyňové k medializované situaci ohledně odkládané realizaci výstavby terasy u Domova Thákurova

 

Vážení, ve stavu prohlubujícího se pocitu bezmocného zoufalství a v návaznosti na projevený mediální zájem (https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/beton-kontra-zelen-nebo-ne-domov-pro-seniory-bojuje-za-novou-terasu-20190720.html) se na Vás obracím s vlastním vyjádřením k věci a případnou prosbou o aktivní vyjádření Vašeho názoru k její podstatě.

 

Dne 26. 3. 2019 čj. MCP6 094972/2019, sp. zn. SZ MCP6 237193/2018/OV/Ber, byl schválen stavební záměr na přístavbu společenské místnosti a prádelny Domova pro seniory namísto stávajících garáží a menší části zahrady, jehož hlavním posláním je umožnit seniorům, zejména těm, kteří nejsou schopni samostatného pohybu, trávit více času mimo uzavřené prostory Domova pro seniory. Jinými slovy především vyjet či být vyvezen (i u těch zcela nepohyblivých) alespoň na terasu. O tom, kolik taková, pro soběstačné zdravé osoby prostá až samozřejmá věc, znamená pro naše seniory, bych se dříve domnívala, že není, alespoň pro morálně zdravého člověka, třeba se detailně rozepisovat. Terasa mohla být hotová již toto léto.

 

Proti uvedenému rozhodnutí bylo podáno den před nabytím právní moci odvolání jedinou osobou, sousedkou, resp. majitelkou jednoho z mnoha sousedících bytů, právničkou. Jeho nosné důvody lze ve stručnosti shrnout především jako snížení pohody jejího bydlení a zhoršení mikroklimatu vnitrobloku z důvodu aktuálně kácení dvou starých stromů. Dřeviny budou nahrazeny dalšími novými stromy. Odvolatelka je aktivní lektorkou v oblasti stavebního řízení a právní úpravy ochrany dřevin rostoucích mimo les a též členkou rozkladové, výkladové a legislativní komise ministra životního prostředí. Když jsem se snažila s ní konstruktivně dohodnout, upravovali jsme projekt dle jejích představ a zdůrazňovala jsem, že to pospíchá, vedlo to především k tomu, že mi ona, případně prostřednictvím svého advokáta, nadnášela, jaké všechny procesní nástroje, které dobře zná, může využít k tomu, aby se realizace stavby ještě více odložila (mimo jiné i např. přezkoumáváním rozkladovou komisí ministra životního prostředí). Velmi se Vám (a především případně Vaším blízkým, o které se starám a v jejichž zájmu o terasu usiluji) omlouvám, ale pokud mi předkládá, že výstavbu terasy odkládám já, protože nejsem ochotná zaručit se, že jí budu platit 5000,- Kč denně v případě, že nezajistím všechna povolení a realizaci dle jí iniciovaných změn projektu, tak tohle opravdu podepsat nemohu (ani k tomu nemohu zavázat zřizovatele Domova), myslela jsem, že se mi podaří jim to vysvětlit, ale marně. Nezbývá mi než se smířit s tím, že paní doktorce (práv a přírodních i věd) význam snahy o zajištěné důstojného dožití nevysvětlím.

Obracím se tedy na Vás, jako širší veřejnost, především proto, že navzdory mnohému jednání se stěžovatelkou a vzhledem dopadům jejího jednání na odklad výstavby terasy, pořád nedovedu pochopit, jak může podstata věci – možnost významným způsobem zlepšit situaci našich seniorů poměrně drobnou stavební úpravou, ustupovat zájmu na zachování několika nekvalitních dřevin a subjektivnímu dojmu o zhoršení pohody bydlení a výhledu do vnitrobloku jednoho z mnoha jeho obyvatel. Termín subjektivní je použit záměrně, například podle mého názoru se jedná o zvelebení výchozího stavu. Je však pravda, že mne výhled na nemohoucí staré lidi nepohoršuje, naopak ve mně vyvolává potřebu jim pomoct. Jde zde skutečně o nějaký vyšší zájem, který mi jen, pro mé profesní i osobní zaměření na zajištění důstojného dožívání konkrétním lidem, uniká? Nechci přece vést někomu nově před domem na okraji lesa frekventovanou dálnici a už vůbec tak nečiním ze sobeckého individuálního zájmu.

Těch příležitostí, jak zpříjemnit dožívání, zejména takového, které neprobíhá v rodinném kruhu, totiž opravdu není mnoho. Je pro mne osobně nesmírně těžké jakékoliv nedůvodné odkládání tohoto projektu, když znamená, že se jej konkrétní lidé, o které se na sklonku jejich života staráme, již nedožijí. Není snad nutné zasílat a rozepisovat se o životním příběhu a skonu každého, kdo se kvůli takovým odkladům plánovaného "luxusu" nedočká, je na místě je však zvažovat při porovnávání zájmů, o které zde jde.

Paní sousedka v navrhovaných dohodách argumentuje při nastavení vysokých finančních smluvních pokut v její prospěch za nedodržení dohody tím, že z dohody jinak žádný prospěch přece nemá. Asi tím chce zdůraznit, že my ostatní z toho prospěch mít budeme. Jenže tento prospěch spočívá právě v radosti, či alespoň pozitivních prožitcích, které terasa přinese dožívajícím seniorům (a radosti, kterou to tak zprostředkovaně přinese nám, jejich rodinám a každému, komu na důstojném dožívání záleží). Takový prospěch považuji já za obecný a věřím, že jej i řada dalších z Vás vnímá jako prospěch "svůj", i když třeba zrovna u nás nemáte své rodiče, příbuzné, přátele apod.

Paní doktorka zjevně využívá toho, že na stavbu spěcháme, a má pravdu - důvody jsou vážné, legitimní a nestandardní a uvedla jsem je výše. Každý den odkladu opravdu může znamenat dalšího člověka, který se nedožije zlepšení, o které usilujeme. A já tyhle lidi, o které jde, osobně znám, proto se nemohu smířit se zbytečnými odklady a obstrukcemi. Tímto dopisem tak prosím, abyste se nad podstatou věci zamysleli, ideálně projevili aktivní zájem, podívali se konkrétně na to, o co vlastně jde.

V případě, že stejně jako já, dospějete k závěru, že zde je opravdu intenzivní zájem na rychlé výstavbě terasy, pak Vás prosím o projev podpory našeho projektu, nemyslím tím podporu finanční, jako spíše verbální, tak aby došlo k vrácení zdravého rozumu a připomenutí základních morálních hodnot do tohoto zvráceného příběhu, a to způsobem dle Vašeho uvážení. Mým cílem prostě je potvrdit, že důstojné dožívání je téma důležité pro společnost (včetně té věkově mladší) i v konkrétní rovině a také, aby se v záplavě zdatně použitých formálně procesních kliček od profesionála v tomto na slovo vzatém neztratila podstata věci, která je, že plánovaná přístavba, která již mohla být hotová, významně zlepší každodenní (zbývající) život seniorů v naší péči, aniž by objektivně přinášela významnější omezení (pochopitelně s výjimkou samotné realizace, která již v podstatě mohla být hotová) pro vlastníky potažmo obyvatele sousedících nemovitostí. Každý den odkladu může znamenat dalšího člověka, který se zlepšení nedožije, a proto každý důvod pro takové odkládání by měl být vyvážen důvodem, který takový odklad činí ospravedlnitelným. V tomto případě tomu tak, alespoň podle mne, není a snažím se tedy ze všech sil, aby byla terasa co nejdříve hotová a využívaná.

 

Děkuji za Váš čas, který jste věnovali mému dopisu a naší snaze o zajištění co nejlepšího prostředí pro ty z nás, kteří se z důvodu věku již nemohou postarat na sklonku života sami o sebe a nemohou tak pro ně učinit ani jejich blízcí.

 

 

Na závěr přikládám komentář starosty Prahy 6, pana Ondřeje Koláře, k dané věci.

 

 

ředitelka Domova pro seniory Elišky Purkyňové

 

 

Eva Kalhousová

 

" class="style6">

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15. dubna 2019

 

Na dnešní den 15. dubna jsme se v našem Domově všichni moc těšili. Zdálo se to nekonečné od té poloviny února, kdy jsme se poprvé domluvili na společném setkání, naše touha a zvědavost vzkvétala čím dál tím více. Dnes ten velký den přišel a úderem třinácté hodiny k nám začaly proudit dlouhé zástupy Zdravotních klaunů. Náš Domov se během pár chvil změnil v jedno velké divadelní šapitó. Smích, zpěv a veselí se ozývalo ze všech koutů našeho Domova. Do pokojů společně s klauny vcházela pohoda, veselí a nekonečně dlouhé salvy smíchu. Společenská místnost burácela potleskem a za zvuků společné písně pohoda v našem Domově čím dál tím více rozjasňovala naše tváře.

Zdravotní klauni – DĚKUJEME VÁM

Kamila Anna Salák - Příhodová

pracovnice aktivizačního oddělení


 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. ledna 2019

 

Nově jsme pro Vás připravili virtuální prohlídku Domova na adrese:

www.virtualvisit.cz/prohlidky/HMP/DS_Elisky/index.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. ledna 2019

 

V adventním čase a mezi svátky jsme v aktivizačním oddělení s klienty zažili mnoho radostí. Navštívili nás žáci ZŠ Věry Čáslavské, pekli jsme cukroví, užili jsme si předvánoční pěvecké vystoupení žáků ZŠ Pod Marjánkou či adventní pohádkové vystoupení Pěveckého sdružení pražských učitelek pod vedením dirigenta Ivana Zelenky a proběhlo tradiční vánoční posezení s paní ředitelkou.


 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. ledna 2019

 

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem dárcům za věcné a finanční dary v roce 2018.

Vedení Domova